Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Нова теорія виникнення ніг

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Нова теорія виникнення ніг

Ґреґорі Реталлак з Ореґонського університету запропонував нову теорію формування кінцівок у живих істот у девонському (416—360 млн років тому) періоді. У межах дослідження д-р Реталлак намагався спростувати існуючу гіпотезу про те, що видозміна кінцівок у риб почалася через те, що їм довелося перебиратися від одного висохлого ставу до іншого. Дослідник провів аналіз викопних решток того часу й виявив, що жодні з них не були знайдені у відкладеннях, характерних для описаного в гіпотезі клімату.

Водночас ученому вдалося визначити, що багато давніх риб переважно обирало заболочену місцевість. Із цього Ґреґорі Реталлак зробив висновок, що анатомічні зміни могли стати наслідком пристосування риб до перебування (зокрема, у полюванні) у відносно складному навколишньому сере­довищі — між корінням і затопленими стовбурами дерев.

Також науковці встановили, що риби девонського періоду, швидше за все, навчилися «ходити» ще до того, як їм було потрібно виходити на сушу. Об’єктом дослідження були африканські дводишні протоптери Protopterus annectens. У рамках роботи дорослу особину поміщали в акваріум і спостерігали за нею за допомогою високошвидкісних камер. Аналізуючи записи, наковці відновили біомеханіку руху риб.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...