Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Народжений у Харкові математик став лауреатом однієї з найпрестижніших премій

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

Народжений у Харкові математик став лауреатом однієї з найпрестижніших премій

В Єрусалимі (Ізраїль) відбулося нагородження лауреатів цьогорічної премії Вольфа, яка є другою за престижністю в ученому світі після Нобелівської. Її вручають щороку з 1978-го, а сума винагороди складає 100 тис. USD.
Один раз на рік ізраїльський Кнесет перетворюється з центру політичного життя країни на науковий центр всього світу. Жінки у вечірніх сукнях і чоловіки в костюмах з краватками-метеликами в холі збираються за дві години до початку церемонії.
Цього року премію отримав Володимир Дрінфельд. Він народився в Харкові, до Америки еміґрував 20 років тому, викладає в Університеті Чикаґо, але досі є чинним членом-кореспондентом Національної академії наук України. Цього року його визнали найкращим математиком разом із колегою Александром Бейлінзоном. Нагороджував лауреатів президент Ізраїлю. Першим вітали Джена Робінсона, котрий став лауреатом у галузі сільського господарства — за вивчення бджіл. Угорський дириґент Адам Фішер отримав премію в галузі музики та пообіцяв передати гроші організаціям зі захисту прав людини.
Останній мав поділити премію з Полом Мак-Картні, але той не приїхав через щільний робочий графік. За правилами, премію лауреат має отримати особисто, тож музикант зможе зробити це на будь-якій церемонії впродовж наступних трьох років.
Д-р Дрінфельд свою нагороду отримав на радість дружини Тетяни. Жінка зізналася, що в тонкощах досліджень чоловіка не тямить, але це її не хвилює. «Моє завдання — не розуміти, що він робить, а готувати йому смачний борщ», — пояснила вона. Науковець-лауреат підтвердив, що з це завдання його кохана виконує чудово: «Вона готує дуже смачний борщ!». На що витратити винагороду, вчений ще не визначився, а от його колега д-р Бейлінзон вирішив віддати свою частину премії фонду зі захисту мавп у джунглях. «В основному, на орангутангів», — уточнив він.

Неллі Ковальська, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply