Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

На честь Обами назвали рибку

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

На честь Обами назвали рибку

Зоологи нарекли на честь Барака Обами недавно відкритий вид дрібних прісноводних рибок. Це — не перший випадок, коли щось називають ім’ям нинішнього президента США, проте до цього його «тезками» ставали тільки неживі предмети. Так, 2008 року була перейменована гора Боггі — найвища точка в Антигуа та Барбуді. Роком пізніше Барак Обама з’явився на прилавках румунських кондитерських у вигляді круасанів із шоколадом, а нікарагуанські сигари «Обама» побили рекорди продажів — одразу після їх появи тільки в США щомісяця продавали більш ніж 10 тис. таких сигар.

Зоологи Стів Леймен і Рік Мейден представили світові новий вид рибок — Etheostoma obama. За словами вчених, самці рибок досягають усього 5 см завдовжки, але їхній екзотичний вигляд просто приголомшує. Луска рибки переливається всіма відтінками синього й оранжевого: нижні напівкруглі плавники забарвлені в ніжно-блакитний колір, а верхні мають яскраві помаранчеві смужки на блакитному тлі. Решта тіла та скромний невеликий хвостик покрито синіми й помаранчевими цятками. Голова теж двоколірна: «обличчя» рибки — руде, а зябра — блакитні.
Зазначимо, що раніше тільки три президенти вдостоювалися такої ж честі, як Обама. Так, серед мешканців американських водойм зустрічаються рибки, названі на честь Біла Клінтона, Джиммі Картера й Теодора Рузвельта. Науковці наголосили, що таким чином вони хочуть віддячити президентові за його внесок у справу захисту навколишнього середовища.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...