Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Як очистити світовий океан від сміття

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Як очистити світовий океан від сміття
Боян Слет

Боян Слет

Як очистити моря й океани — це ціла світова проблема. І те, що не змогли вигадати сивочолі академіки, здається, винайшов студент-другокурсник. Пластикова пляшка — не лише досягнення цивілізації, але й убивця всього живого в океані. Щороку в океан вітром заносить 8 млн т плавучого сміття. Разом із пляшками ці тонни сміття утворили п’ять гігантських островів: по два в Тихому й Атлантичному океанах, а також один — в Індійському. 13 млн кв. км сміття — це майже в півтора раза більше за територію США.
Щоб очистити океан старими методами, людству знадобилося б 70 тис. років. Але врятувати світ від тисяч років боротьби зі сміттям може Боян Слет із Нідерландів. Він винайшов простий до геніальності метод очистки океану. Настільки простий і зрозумілий, що звичайні люди, прочитавши про це в Інтернеті, вже переказали на рахунки його компанії 2 млн. USD. Цього замало, щоб очистити океан. Але досить, щоби створити робочу модель.
20-річний студент винайшов платформу, схожу на морського ската з крилами. Він зметикував: течія сама прижене сміття, куди слід. Секрет у тому, щоб поставити пастки в правильні місця. Сміття всмоктується в отвори, подрібнюється та складується. Мало того, пристрій заряджає себе сам сонячними батареями. Щоб очистити океан, його треба охопити крилами протяжністю 100 км. А головне — платформа п. Слета геть нешкідлива для морських мешканців. Вони легко пропливатимуть під нею.
Наступного року такого очисного ската з двокілометровими крилами Боян Слет і його команда прикріплять до океанського дна між Японією та Південною Кореєю, біля берегів острова Цусіма. Це — чи не найбрудніше місце в океані. П’ять років і всього лише 32 млн EUR на рік — і океан можна буде очистити вже наполовину. Ідея 20-річного голландця в 33 рази дешевша від усіх будь-коли запропонованих проектів. Зауважимо, що екологічна катастрофа врешті добирається і до здоров’я людей. Бо на поверхні вод плаває лише 1 % сміття. Решта — на дні та в шлунках тих самих риб і молюсків, якими люди так люблять смакувати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply