Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Високоточний атомний годинник

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Високоточний атомний годинник

NIST-F2

Національний інститут стандартів і технологій (NIST) Міністерства торгівлі США ввів до ладу новий атомний годинник NIST-F2, що помиляється на одну секунду за 300 млн років. Новий годинник замінив застарілий NIST-F1 і буде використовуватися як стандарт часу в США. Раніше дані про NIST-F2 були скеровані в Міжнародне бюро мір і ваг у Париж, де його визнали за найточніший робочий атомний годинник у світі.

Новий американський атомний хронометр відраховує час завдяки квантовим переходам між різними станами ізольованих груп атомів цезію. Особливістю NIST-F2 є те, що він працює при температурі – 193 градуси за Цельсієм, тоді як версія F1 функціонує при температурі +27 градусів за Цельсієм (для F1 помилка на одну секунду виникає за 100 млн років).
За даними NIST, холодне середовище, у якому працює новий атомний годинник, істотно знижує вплив фонової радіації та дозволяє усунути деякі похибки у вимірюваннях. Попередня версія атомного годинника NIST-F1 функціонувала в США з 1999 року.
Торік Національний інститут стандартів і технологій США оголосив, що його працівники розробили годинник на основі атомів ітербію, точність якого в десять разів перевершує всі наявні аналоги. Цей годинник складається з 10 тис. окремих атомів ітербію, які зафіксовано в лазерній оптичній пастці. Температура атомів не перевищує однієї сотої частки градуса від абсолютного нуля. Запуск цього годинника здійснюється за допомогою спеціального лазера, що провокує перехід атомів з одного квантового стану в інший. Згідно з даними вимірювань, атомні годинники на основі ітербію накопичують похибку в одну секунду за 1 млрд років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply