Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Вундеркінд відмовився від гранта, щоб допомогти армії

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Вундеркінд відмовився від гранта, щоб допомогти армії

Борис Чубін

Підліток з Одеси відмовився від навчання в Німеччині заради допомоги українському війську. 15-річний хлопець працює над винаходом, який здатен зменшити людські втрати під час наступів. Зокрема, планується, що новий прилад визначатиме позицію супротивника та напрямок його просувань.

Борис Чубін ухвалив зовсім не дитяче рішення: зараз його ідеї й талант більше потрібні рідній державі. Він відмовився від навчання в елітній німецькій гімназії, хоча насправді цей навчальний заклад із базою для експериментів — його давня мрія. Хлопчик отримав грант, у березні ц. р. його зарахували до гімназії, і німецька гостьова родина вже була готова його прийняти.
Але юний винахідник залишився в Україні. «Я — громадянин України, цього року буду отримувати паспорт. І я подумав, що мій обов’язок — допомогти країні в цій складній ситуації. Якби я поїхав, це було би зрадою», — переконаний підліток.
Роботу над приладом Борис разом із своїм науковим керівником розбив на п’ять етапів, зараз працює над другим. До консультацій розробники залучають військових фахівців. За умови достатнього фінансування прилад може бути готовий уже за півроку. «Ми вирішили створити пристрій, який буде відстежувати геопозицію та фізично важливі показники в кожного із солдатів, і на основі цих даних можна буде швидко приймати рішення про зміну дислокації військ, про зміну тактики, зміну ведення бою, а опісля — аналізувати тактичні помилки», — розповів Ігор Богун, науковий керівник вундеркінда.
Подробиці щодо принципів роботи приладу винахідник поки що тримає в таємниці, як і належить поводитися з оборонним проектом. Розповідає лише, що веде дослідження, використовуючи знання в галузі медицини, географії, топографії, фізики, математики, логіки та військової справи. При цьому стверджує, що ідеї не продасть ні за які гроші — проект має бути реалізований лише в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply