Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Вінницькі науковці створили унікальну електронну модель людини

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Вінницькі науковці створили унікальну електронну модель людини

У Вінниці офіційно представили першу українську комп’ютерну модель життєдайності людини «Віртуальний пацієнт «Скіф». Її розроблено на базі Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова. За словами Василя Мороза, ректора медуніверситету, ідея створити подібну програму в нього виникла ще приблизно 1980 року.

«Тоді за кордоном мав змогу поспостерігати за апаратом, який досліджував роботу головного мозку. Хотілося зробити щось подібне, але ще краще. Тільки мені казали, що ми не доживемо до тієї миті, коли втілимо цю ідею в життя. Й ось я зараз її представляю. Живий, здоровий. Ми зустрічалися з Раїсою Богатирьовою (міністр охорони здоров’я). Я їй попередньо репрезентував «Скіфа». Мене попередили, що маю лише десять хвилин. Та ми проговорили майже дві години. Ще зазначу, що «Скіф» був реалізований без жодної державної підтримки, силами науковців нашого університету», — розповів п. Мороз.
Завдяки «Скіфу» можна вивчати роботу систем організму як загалом, так і окремо. «Моделюються різноманітні патологічні стани. Вивчається ефективність лікування. Одночасно можна спостерігати за всіма системами та реакціями, які відбуваються в організмі. Усі наявні досі системи навіть близько не можуть підійти до цього винаходу. Це – великий прорив української науки та медицини. «Скіф» може вже з 1 вересня ввійти в освітню медичну програму», — зауважила п. Богатирьова.
Торік російські біологи спільно з європейськими також розпочали розробку технології «Віртуальний пацієнт». «За її допомогою буде можливо лікувати людей з урахуванням їхніх генетичних і фізіологічних властивостей. Ця розробка допоможе медикам складати програми профілактики й лікування хвороб на основі індивідуальних особливостей людини. У майбутньому можна буде створювати схеми терапії будь-якого захворювання для конкретної людини», — повідомив Олександр Кель, новосибірський біолог, який запропонував цю технологію.
На відміну від «Скіфа», інші моделі фізіологічних процесів, які тепер використовуються науковцями від медицини, організовані у вигляді складних систем математичних рівнянь, і за інноваційністю й близькістю до організму живої людини їм іще далеко до вінницького віртуального пацієнта. Розробники бачать «Скіфа» як навчальну програму — симулятор у медичних закладах, а також у фармакології. Її застосування прискорить і здешевить випробування медичних препаратів, а також вирішить чимало проблем медичної етики, максимально зменшивши необхідність тестування ліків на тваринах і людях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply