Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 15, 2019

Універсальна вакцина проти грипу

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Універсальна вакцина проти грипу

Ізраїльські вірусологи з фармацевтичної компанії BiondVax Pharmaceuticals розробили вакцину, яка є ефективною проти різних штамів вірусу грипу. Результати клінічних випробувань було представлено Тамарою Бен-Єдідіа, керівником дослідження, на другому щорічному конґресі з вакцин. На відміну від традиційних вакцин, що спричиняють утворення антитіл у відповідь на гемаглютинін (білок, що міститься на поверхні вірусу грипу й дозволяє приєднуватися до клітини-господаря), універсальна вакцина, названа розробниками «мультімерик-001», складається з дев’яти пов’язаних секцій — ділянок вірусних білків HA, NP і M1.

Ці білки перебувають у різних частинах вірусу грипу й присутні в усіх його штамах. Д-р Бен-Єдідіа випробувала дію вакцини на добровольцях віком від 65 років, оскільки, за її словами, тільки в 30 % людей похилого віку з’являється резистентність до вірусу після сезонної вакцинації. Крім того, 90 % померлих від грипу пацієнтів складають саме літні люди.

Учасниками другої фази клінічних випробувань стали 90 добровольців, старших за 65 років. 60 із них отримали ін’єкцію щорічної вакцини проти грипу з додаванням одинарної або подвійної дози мультімерика-001 або ж тільки мультімерика-001. Контрольну групу склали 30 осіб, які отримували плацебо. Через 42 дні в крові пацієнтів, ін’єкції яких містили суміш універсальної й основної вакцин, спостерігалося збільшення кількості антитіла — імуноглобуліну G. Рівень антитіла в крові пацієнтів, які отримували в якості ад’юванта одинарну дозу універсальної вакцини, зріс у 37 разів; у тих, ін’єкція яким містила подвійну дозу, — у 50 разів.

За словами Тамари Бен-Єдідіа, ефективність універсальної вакцини вже доведено на тваринах. Учені сподіваються продовжити клінічні випробування й довести, що їхню вакцину можна використовувати не тіль­ки як додатковий, але і як ос­новний засіб у боротьбі з вірусом грипу, який постійно змінюється.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...