Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Українці запатентували плавучу електростанцію

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Українці запатентували плавучу електростанцію

Український інститут промислової власності видав Олексію та Віктору Слободюкам, інженерам із міста Кузнецовська на Рівненщині, патент на винахід морської плавучої хвильової електростанції. «Основу конструкції становить три з’єднані між собою понтонні платформи, дві з яких, гойдаючись на хвилях, передають свій рух через відповідні важелі на систему турбін, які приводять у дію низку генераторів — останні й виробляють електроенергію», — розказав О. Слободюк. За його словами, тут застосовано принцип використання поштовху хвиль різної сили, тому установку можна виготовляти з урахуванням особливостей різних акваторій. Розміри своєрідного судна можуть сягати від 100 до 200 м завдовжки й утричі менше завширшки.

«Установки можна використовувати в Чорному морі, наприклад, упродовж приблизно 260 днів на рік, адже бувають і штилі. Така електростанція за допомогою гнучкого прокладеного на дні кабелю живитиме енергією санаторії, населені пункти, підприємства тощо, розташовані на узбережжі», — зазначив Олексій.
Коли немає потреби передавати електроенергію на берег, її можна накопичувати в акумуляторах, встановлених на борту, або використовувати тут же для виробництва з води шляхом електролізу водню — його в разі потреби застосовуватимуть для вироблення електроенергії встановленими на судні газотурбінами. Кілька років тому Олексій і Віктор Слободюки запатентували вітро-хвильові станції, також призначені для продукування електроенергії в акваторії морів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply