Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Українець створює на 3D-принтері «розумні» будинки

Автор:

|

Грудень 28, 2017

|

Рубрика:

Українець створює на 3D-принтері «розумні» будинки

Максим Гербут, винахідник із Маріуполя, створив у США стартап PassivDom, який друкує будинки на 3D-принтері. Такі споруди повністю незалежні від зовнішніх джерел тепла, електроенергії та води. Роботи-маніпулятори друкують цілий будинок монолітною конструкцією: стіни, основа, дах. Далі монтуються всі комунікації, «теплі» вікна та двері, житло декорується й обставляється меблями й електронікою. Будинок оснащений «розумними» системами: контроль повітря, фільтрація води, управління енергоресурсами тощо.
Надруковані за допомогою системи PassivDom будинки також мають низькі тепловтрати. Конструкції будинку при товщині стін 20 см здатні зберігати таку ж кількість тепла, як і будівлі, споруджені з цегли з товщиною стін 7 м. Для обігріву будинку взимку або охолодження влітку досить електроенергії, виробленої сонячними панелями на даху.
PassivDom уже отримав понад 8 тис. попередніх замовлень у США. У січні перші 2016-го сто людей заселяться в такі будинки — вони будуть їх тестувати та отримають знижку на покупку. Ціни стартують від 65 тис. USD за однокімнатний будинок і 97 тис. USD за двокімнатний. Меблі, сантехніка і вся технічна начинка «розумного будинку» входять у вартість.
З нового року почне роботу завод з виробництва цих будинків у місті Ріно (штат Невада), там же розмістився завод Tesla Motors із виробництва акумуляторів. Як писав «Міст», п. Гербут також увійшов до рейтинґу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply