Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 21, 2020

У Каліфорнії створили «вічний» акумулятор

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

У Каліфорнії створили «вічний» акумулятор

Ле Мей Тай

Ле Мей Тай, аспірантка Каліфорнійського університету в Ірвайні (UCI) випадково винайшла акумулятор, який здатен витримати кілька сотень тисяч циклів перезаряду без втрати початкової ємності. Ресурс сучасних комерційних літій-іонних акумуляторів становить від 200 до 400 циклів перезаряду, тоді як дослідний зразок акумулятора аспірантки зумів зберегти початкову ємність навіть після 200 тис. циклів заряду та розряду впродож трьох місяців тестування. Судячи з усього, це далеко не межа можливостей цієї диво-батареї.
Батареї такого типу можуть використовуватися де завгодно — від смартфонів до автомобілів і космічних апаратів.
Перше, що варто знати — акумулятор Мей Ле Тай є твердим та експлуатує вже знайому тему з нанодротами. Будучи тоншим за людську волосину в тисячі разів, ці екзотичні вироби характеризуються рекордною провідністю та забезпечують велику площу поверхні для зберігання та передачі електронів. Водночас вони — надзвичайно крихкі і не можуть похвалитися великою витривалістю. Їхнє застосування в типових літій-іонних акумуляторах є нераціональним через швидке зношування в процесі зарядження та розрядження.
Аспірантка змогла обійти це обмеження, покривши золоті нанопровідники діоксидом марганцю й уклавши весь вміст у гелеподібному електроліті. Результат здивував навіть наукового керівника Мей Ле Тай, професора хімії в UCI Реджинальда Пеннера. Науковці припускають, що гелеподібний електроліт надає нанопровідникам необхідну гнучкість, тим самим підвищуючи стійкість електродів до зношення в процесі перезарядження. Як завжди в таких випадках, про терміни комерціалізації розробки даних немає.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply