Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Торба, що заряджає телефон

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Торба, що заряджає телефон

Електрична енергія з одягу чи торби — це українське нов-гав, яке розробили львівські науковці. Ця сумка в Україні — поки що єдиний екземпляр. У ній її власник і один з авторів розробки Ігор Чернілевський може не лише носити продукти чи речі, а й підзаряджати мобільний телефон.

Гнучкі фотоелементи виготовляються в США, однак гнучкого конденсатора не змогла виготовити жодна країна. Тож унікальна українська накладка може пришиватися до будь-якої тканини та слугувати джерелом електричної енергії. «Кажуть, що від конденсатора у вигляді дошки користі немає, а таку сумку можна повісити будь-де», — зазначає Ігор Чернілевський.
Львівські науковці запевняють: торбинка, що заряджає мобільний телефон, — не межа їхнього досягнення. Адже у Львові є потужна наукова та виробнича база. Тож місцеві фахівці можуть виготовити конденсатори й більшої ємності. Тоді у своїй сумці чи одязі люди зможуть носити зарядний пристрій до планшета або ноутбука, що працює від енергії Сонця. «Ємність конденсатора — 5 вольтів. А можна й більше», —запевняє Григорій Ільчук, керівник науково-дослідної лабораторії.
Гнучкий суперконденсатор, який винайшли львівські науковці, уже внесено до переліку сотні найкращих розробок світу. Однак інтерес до нов-гав львів’ян чомусь виявили не вітчизняні, а тайванські текстильні корпорації. Водночас, українці не зупиняються — вони вже винайшли систему автономного освітлення помешкань, яка, за їхніми словами, окупиться за півтора року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply