Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Технології наукової фантастики, які вже стають реальністю

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

Технології наукової фантастики, які вже стають реальністю
Сцена з кіносаги «Зоряні війни»

Сцена з кіносаги «Зоряні війни»

Мабуть, однією з переваг наукової фантастики є те, що вона дозволяє нам переміститися з нашого буденного світу в нову реальність, де все можливо. Але багато що вже незабаром перестане буде фантастичним.

Видалення і заміна спогадів
Наука вже збагнула, що наш мозок — не просто біологічний жорсткий диск із нашим накопиченим досвідом у вигляді спогадів. З’ясувалося, що в процесі згадування відбувається не просто відтворення інформації, а її й перезапис. Коли відбувається запит пам’яті про ту чи іншу подію, інформація про цей спогад подається в розумовий канал головного мозку з урахуванням того чи іншого емоційного стану людини, при якому ці спогади викликаються. Вчені змогли провести прямий зв’язок між білком PKMzeta і збереженням спогадів. Використання певних лікарських препаратів, що блокують виробництво білка PKMzeta, сприяє ефективному блокуванню поганих спогадів у пацієнтів. Дослідники також підтвердили силу навіювання. В одному експерименті психолог зміг переконати суб’єкт в тому, що той вчинив вигаданий злочин.

Cвітлові мечі
Науковці «випадково» створили «фотонну частку», тобто те, що раніше вважалося неможливим через особливість фотонів (часток світла) — вони не мають маси. Створивши унікальне середовище, в якій фотони можуть один із одним взаємодіяти, вчені змогли отримати фотонні зв’язки для формування нового виду матерії зі світла. Це унікальне середовище було заповнене хмарою атомів металу, охолоджених до абсолютно нуля. Коли фотони починають між собою взаємодіяти, вони то вдаряються, то відштовхуються один від одного. Сама ж фізика цього процесу, що відбувається з цими частками, аналогічна тій, яку можна бачити в «Зоряних війнах».

Вирощені в лабораторіях люди
2014 року кембриджські дослідники змогли створити клітини — попередники зародків, здатних до розвитку в зрілі клітини з використанням людських стовбурових клітин. Раніше подібне досягалося тільки з клітинами гризунів. Китайські вчені пішли ще далі і вийшли на новий рівень. У червні ц. р. Нанкінський медичний університет опублікував результати досліджень, в яких розповідається про нові експерименти зі стовбуровими клітинами гризунів, із яких отримали речовину, якою запліднили яйцеклітину миші. В результаті розвинувся цілком здоровий ембріон, який згодом перетворився в здорову мишу.

Воскресіння мертвих
Те, що звучить як початок одного із найбільших медичних проривів за всю історію, також нагадує і початок одного з найстрашніших сценаріїв кінця світу в науковій фантастиці. Пітер Рії, дослідник із Університету Аризони, відкрив спосіб воскресити людини, «навіть якщо температура його тіла становитиме всього 10 градусів за Цельсієм, будуть фіксуватися відсутність активності мозку і серцебиття, в ньому не буде крові, й усі будуть вважати людину мертвою».
І все це завдяки процедурі, яка довела свою ефективність в експериментах із тваринами, при якій тіло вводиться в стан «терапевтичної гіпотермії». В рамках цього процесу вся кров в організмі замінюється на спеціальний фізіологічний розчин. У такому стані в організмі припиняється метаболізм. Коли всю викачану кров повертають і організм знову нагрівається, при 30 градусів за Цельсієм серце знову заводиться.
Тим часом, інший проект — The ReAnima Project — також обіцяє технологію повернення до життя людей із померлим мозком за допомогою комбінації з кількох методик. Потрібна ін’єкція спеціального білка в спинний мозок і впровадження стовбурових клітин в головний мозок, а потім проведення «транскраніальної лазерної терапії» і електричної стимуляції нервових закінчень.

Створення чорних дір
У рамках експерименту, який, найімовірніше, принесе Стівену Гокінгу Нобелівську премію за передбачення цієї події ще 40 років тому, фізик Джефф Стейнгавер використав звукові хвилі для створення імітованої «чорної діри лабораторних розмірів». Ця звукова діра була створена зі застосуванням техніки надшвидкого охолодження, а потім нагрівання гелію для створення бар’єру непереборного для звукових хвиль.
Звісно ж, не варто забувати, що фахівці ЦЕРНу зараз зайняті спробами створення справжніх (хоча і дуже маленьких) чорних дір. Якщо вірити гіпотезі «райдужної гравітації», вона може впливати на різні енергії матерії таким же чином, яким на світло впливає призма. Якщо експеримент вдасться, то це не тільки доведе теорію «райдужної гравітації», але й доведе існування паралельних Всесвітів.

Відродження динозаврів
Наука встановила, що динозаври мали літаючих предків. А дика і домашня птиця є одним із найбільших прикладів еволюційного процесу останнього тисячоліття. Дослідники з Єля та Гарварду створили ембріон курчати з формою морди й апетитом, якими міг похвалитися його пращур велоцираптор.
А вчені з Чилійського університету створили курку з лапами, анатомічна будова яких копіює лапи їхніх стародавніх предків. Біологи провели певні маніпуляції з генами птахів і створили ембріони курей, у яких мала гомілкова кістка з’єднується з гомілковостопною, що зовсім не характерно для сучасних птахів.
Палеонтолог Джеймс Горнер, із котрого був списаний персонаж Сема Ніла з «Парку Юрського періоду», стверджує, що «вчені змогли успішно перевірити концепцію того, що птахам можна повернути колись втрачені в ході еволюції зуби. Команда Єльського та Гарвардського університетів змогла реконструювати на рівні ембріона пташиний дзьоб у рот, схожий на рот динозавра. Залишилося лише попрацювати над пташиним хвостом і крилами, і перед нами постане справжній динозавр».

Рідка броня
Учені з польського Інституту технологій безпеки Moratex домоглися дуже знаних результатів у роботі, яку вони ведуть із 2010 року. Йдеться про натільний захист, що складається не з традиційних щільно переплетених між собою волокон, а з «ущільнювальної рідини», яка, ігнорує закони фізики. Цей тип рідини відноситься до неньютонівського типу. На відміну від звичайних рідин, що змінюють свою хімічну структуру при впливі тиску або змінною температури, неньютонівська рідина змінює свої властивості залежно від градієнта швидкості. Чим швидше якийсь об’єкт впливає на цю рідину, тим сильніше збільшується її в’язкість. Та настільки, що рідина стає здатна зупинити кулю.

Персональні голографічні пристрої
Незважаючи на те, що ідея кишенькових пристроїв, здатних проектувати голографічні зображення, поки що звучить дещо футуристично й явно походить зі «Зоряного шляху», кілька компаній вже представили свої концепти впровадження цієї технології в сучасні смартфони за рахунок сторонніх додаткових пристроїв або матеріалів. Індустрія мобільних ґаджетів поклала око на вдосконалення цієї технології. І гарвардські вчені готові запропонувати дещо дуже цікаве.
На основі поляризованого світла і того, що вони називають метаповерхнями, дослідники створили новий тип голограм, які набагато ефективніше використовують світло порівняно зі звичайними технологіями створення голограм. Звідси не тільки підвищена ефективність, але багаторазово покращена якість одержуваних голограм. Метаповерхні, в основі яких використовується кремній, поводяться як суперпікселі, відповідаючи на різні види поляризацій світла, який використовується для створення голограми. «Упродовж п’яти років з цього моменту на ринку з’являться смартфони, здатні проектувати тривимірне зображення вашого співрозмовника», — прогнозує гарвардський професор Федеріко Капассо.

Невидимість
Учені Рочестерського університету працюють над невидимою технологією вже не перший рік. Вони знайшли спосіб, як за допомогою набору спеціальних лінз змусити світ огинати предмет, який за ними перебуває. Науковці адаптували цифрову версію того ж методу і тепер здатні «розчинити» в повітрі будь-який предмет, але тільки як зображення, видиме на екрані. Цей метод вимагає проведення багаторазового сканування та серйозної підготовки, наявності стаціонарного об’єкта та монітора.
А якщо цей плащ-невидимка буде складатися з дисплеїв? Адже розробку гнучких дисплеїв ведуть багато технологічних гігантів. А LG вже показала 18-дюймовий супертонкий дисплей, який можна згорнути в тонюсіньку трубочку і заново розгорнути.

Лазерна зброя
Розробка систем лазерного зброї в Росії (точніше в СРСР) велася ще з 1950-х рр. Однак найближче до постановки на озброєння систем, здатних безпосередньо вражати цілі за допомогою лазерного променя, опинилися в Штатах. У березні ц. р керівництво Армії США оголосило про те, що не тільки наблизилися до постановки на озброєння лазерних систем, а й очікується, що ця технологія стане стандартом американської армії до 2023 року і буде використовуватися в бойових діях у майбутньому. Впровадженню цієї технології допомагають відразу кілька технологічних компаній, в число яких увійшла і Lockheed Martin.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...