Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Технічний директор Google зробив прогноз до 2099 року

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

Технічний директор Google зробив прогноз до 2099 року

Рей Курцвейл

Рей Курцвейл, технічний директор Google і відомий технологічний футуролог, виступив із черговою порцією прогнозів. Будучи одним із головних дослідників сучасних досягнень в галузі штучного інтелекту, він публікує свої прогнози з 1990-х рр., багато з яких стали академічними. Але якщо ще п’ять років тому він частіше оперував тривалими періодами (2030-ті, 2040-ві), то останнім часом у припущеннях вченого з’явилася хронологічна стрункість. Можливо, на точність вплинула його робота в найбільшій інтернет-компанії, де п. Курцвейл опинився на передовій багатьох інноваційних розробок. Футуролог ніби запрошує взяти участь в інтелектуальній грі та зібрати пазл майбутнього з його старих і нових прогнозів. Якщо зібрати всі прогнози, зроблені за 20 років в книгах, блогах, інтерв’ю та лекціях, можна помітити, що майбутнє з 2019-го по 2099 рік науковець розписав буквально по роках.
2019 — дріт і кабелі для персональних і периферійних пристроїв кануть у минуле.
2020 — персональні комп’ютери досягнуть обчислювальної потужності, порівнянної з людським мозком.
2021 — доступ до Інтернету покриє 85 % поверхні Землі.
2022 — у США й Європі приймуть закони, що регулюють стосунки людей і роботів.
2024 — елементи комп’ютерного інтелекту стануть обов’язковими в автомобілях, а людям заборонять сідати за кермо автомобіля, не обладнаного комп’ютерними помічниками.
2025 — поява масового ринку ґаджетів-імплантатів.
2026 — завдяки науковому прогресу, за одиницю часу ми будемо продовжувати своє життя на більше часу, ніж минуло.
2027 — персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник або кавоварка.
2028 — сонячна енергія стане настільки дешевою та розповсюдженою, що буде задовольняти всі сумарні енергетичні потреби людства.
2029 — комп’ютер зможе пройти тест Тьюринґа, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова.
2030 — розквіт нанотехнологій у промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів.
2031 — 3D-принтери для друку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.
2032 — нанороботи почнуть використовувати в медичних цілях, вони зможуть доставляти поживні речовини до клітин людини і видаляти відходи.
2033 — самокеровані автомобілі заповнять дороги.
2034 — перше побачення людини з штучним інтелектом.
2035 — космічна техніка стане такою розвиненою, що забезпечить постійний захист Землі від загрози зіткнення з астероїдами.
2036 — використовуючи підхід до біології як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини для лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини й органи.
2037 — гігантський прорив у розумінні таємниці людського мозку. Будуть визначені сотні різних субреґіонів зі спеціалізованими функціями.
2038 — поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістічних технологій, обладнаних додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатний) і різноманітними опціями-імплантантами — від очей-камер до додаткових рук-протезів.
2039 — наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільний введення і виведення сигналів із клітин мозку, що призведе до віртуальної реальності «повного занурення».
2040 — пошукові системи стануть основою для ґаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм.
2041 — гранична пропускна здатність Інтернету стане в 500 млн разів більшою, ніж зараз.
2042 — перша потенційна реалізація безсмертя — завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему та «вичищати» хвороби.
2043 — людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів, а внутрішні органи будуть замінювати кібернетичними пристроями набагато кращої якості.
2044 — синтетичний інтелект стане в мільярди разів розумнішим, ніж біологічний.
2045 — Земля перетвориться в один гігантський комп’ютер.
2099 — процес технологічної сингулярності поширюється на весь Всесвіт.
У такі прогнози часом важко повірити, однак, якщо взяти до уваги величезні темпи розвитку суспільства, стає зрозумілим, що в недалекому майбутньому і таке можливе.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply