Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Струм — від равликів

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Струм — від равликів

Науковці з американського Університету Кларксона видобули струм із равликів. Але до равликових електростанцій справа навряд чи дійде. Однак автори експерименту вважають, що такий спосіб живлення мікросхем стане в пригоді при перетворенні тварин, наприклад, на пересувні датчики параметрів навколишнього середовища.

Юджин Кац, професор хімії Університету Кларксона, і його колеґи зі США й Ізраїлю вживили десь у десяток равликів крихітні біопаливні імплантати, що працюють за рахунок окислення глюкози, яка міститься в гемолімфі. Контакти від анода та катода цих осередків було виведено назовні через крихітні отвори в мушлі. Протягом перших 45 хвилин дослідники одержували від кожного равлика потужність до 7,45 мкВт. Але далі вона швидко знижувалася до 1,5 мкВт. Причина цього — виснаження запасів цукру поблизу поверхні електрода. Однак, оскільки равлики продовжували рухатися й харчуватися, вони успішно поповнювали рівень глюкози в гемолімфі, так що на невисокій потужності (у середньому — близько 0,16 мкВт) такий біоім­плантат міг працювати доволі тривалий час. «Тварини цілком здорові — вони їдять, п’ють і повзають, — розповів проф. Кац. — Ми піклуємося про них, аби зберегти їх живими й щасливими».

Важко сказати, що складає щастя для равлика. Але навряд чи це вироблення струму для зовнішнього споживача, навіть за такі ласощі, як морквина. Тим не менш, як живий генератор ці крихітні створення (а також хробаки або комахи) можуть стати незамінними в бездротових сенсорах і передавачах, що повідомляють ученим про параметри навколишнього середовища. У майбутньому Юджин Кац і його соратники планують перетворити на живі електростанції омарів, розраховуючи, що більш інтенсивний обмін речовин у цих створінь дасть змогу знімати з них велику електричну потужність. А ще подібні досліди можуть призвести до створення мікроскопічних медичних імплантатів, що працюють за рахунок цукру в крові людини.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply