Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Сонячні електростанції в затінку

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Сонячні електростанції в затінку

Учені з університету Карнегі-Меллон у Пітсбурзі (штат Пенсильванія) вивчили ефективність для екології сонячних і вітроелектростанцій. З’ясувалося, що часто такі станції можна розміщувати на ділянках, на перший погляд, не пристосованих для цього виду «зеленої» енергетики.

Автори дослідження звернули увагу на структуру електроенергетики там, де активно використовують поновлювані джерела енергії. У Каліфорнії, де зараз розташована значна частина американських сонячних електростанцій, традиційні теплові станції функціонують на природному газі, тому цей реґіон і без «зеленої» енергетики не так страждає від забруднення атмосфери, як центральні штати.
Із точки зору аналітиків, з урахуванням оздоровлення атмосфери та зменшення викидів вуглекислого газу економічний ефект від альтернативної енергетики може краще проявитися зовсім не там, де електростанції генерують максимальну потужність на мільйон доларів капітальних вкладень. Науковці вважають, що урядові субсидії на просування сонячної енергетики й створення нових вітрогенераторів повинні надаватися не так заради збільшення потужності, як задля витіснення екологічно небезпечної вугільної енергетики.
У Каліфорнії, яка є одним із найбільш сонячних штатів, розташовано ключові сонячні електростанції США, включаючи найбільші за потужністю – до 350 мегават. 2011 року губернатор штату Джеррі Бравн повідомив, що до кінця десятиліття на частку сонячної енергетики припадатиме третина всієї електроенергії, виробленої штатом. Крім того, з 2009-го по 2011 рік потужність каліфорнійських сонячних батарей подвоїлася, перетнувши позначку 1,5 гігавата.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply