Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 20, 2020

Шприц без голки

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Шприц без голки

Американські вчені розробили шприц, що впорскує ліки без використання голки. Результати роботи професора Єна Гантера та його колеґ із Массачусетського технологічного інституту були оприлюднені в травні. Дія пристрою базується на силі, із якою електромагнітне поле впливає на точкову заряджену частку, — силі Лоренца. Усередині шприца розміщено потужний магніт невеликого розміру, оточений дротяною котушкою. Своєю чергою, до котушки прикріплений поршень, частина якого перебуває всередині ампули з ліками.

Під впливом сили струму котушка урухомлює поршень, що «викидає» препарат з ампули зі швидкістю 314 м/сек. — майже зі швидкістю звуку. Струмінь рідини завширшки з комариний хоботок «проштрикує» шкіру та впорскує ліки в тканини на потрібну глибину.

Щоби полегшити адсорбцію препарату, швидкість потоку після проникнення під шкіру знижується. Змінювати швидкість і тиск рідини, а також глибину проникнення ліків можна за допомогою сили струму. Автори розробки зазначають, що великий спектр регульованих параметрів дає змогу робити ін’єкції навіть через барабанну перетинку.

«Для ін’єкції препарату дитині не потрібен такий же високий тиск рідини, як для дорослого. При використанні нашого пристрою можна змінювати тиск, і в цьому — його основна перевага», — заявила Кетрін Гоґан, одна із співавторів розробки. Тепер науковці планують створити нову версію шприца, за допомогою якого можна буде впорскувати порошкові препарати.

Дослідники вважають, що нова розробка буде корисна не тільки для пацієнтів, які з різних причин бояться ін’єкцій, а й працівників медичних установ. За даними Центрів контро­лю та профілактики захворювань США, співробітники лікарень 385 тис. разів на рік самі потерпають від випадкових уколів шприцами.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply