Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Що дозволяє хлібові не пліснявіти 60 днів

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Що дозволяє хлібові не пліснявіти 60 днів

Американська компанія розробила технологію, яка, за словами винахідників, дозволяє хлібові не пліснявіти впродовж двох місяців. Для цього хліб обробляють у спеціальній мікрохвильовій печі, що вбиває спори, із яких розвивається цвіль. Автори розробки кажуть, що їхній винахід може не лише значно скоротити кількість хлібних відходів, а й знадобиться для обробки багатьох інших продуктів, у тому числі фруктів і овочів.

Боротьба з відходами
Харчові відходи є серйозною проблемою у більшості розвинених країн. Цьогорічна статистика свідчить, що пересічна американська родина викидає в сміття 40 % купленої їжі на загальну суму близько 165 млрд USD на рік. Вагому частину відходів складає саме хліб. Дослідження Департаменту довкілля, продовольства й сільського господарства Великої Британії показують, що близько третини проданого в країні хлібобулочної продукції опиняється на смітнику, тоді як вона ще придатна для споживання.
Однією з найсерйозніших загроз для хліба є цвіль. Оскільки буханець зазвичай загортають у пластик, він покривається вологою, що випаровується зсередини, а це, своєю чергою, забезпечує сприятливі умови для росту Rhizopus stolonifer, цвілевих грибків. У нормальних умовах хліб пліснявіє приблизно за десять днів. Однак американська компанія Microzap заявляє про розробку методики, яка дасть змогу продовжити цей термін аж до двох місяців. Дон Сталл, виконавчий директор компанії, каже, що довга металева мікрохвильова піч, яка нагадує конвеєр, спочатку призначалася для знищення бактерій — золотистого стафілококу та сальмонели. Проте згодом дослідники виявили, що їхній винахід знищує спори цвілі на хлібі всього за десять секунд.

Питання смаку
Д-р Сталл пояснює, що в розробці використано ту саму технологію, на якій базуються звичайні мікрохвильові печі, однак із деякими важливими відмінностями. Винахід уже зацікавив виробників хліба, проте вони побоюються, що його застосування призведе до збільшення їхніх витрат, коли маржа в цій галузі промисловості й так невелика. Також не виключено, що споживачі поставляться до хліба, який зберігається настільки довго, із пересторогою.
Проте Дон Сталл вважає, що ця проблема має й інший бік. Він каже, що для боротьби з цвіллю виробники хліба використовують багато консервантів. А щоби приховати смак цих консервантів, до тіста потрібно додавати зайві хімікати. Якби пекарі використовували розробку компанії Microzap, цього можна було б уникнути, запевняє він. Чималий потенціал для використання цього винаходу, натомість, мають інші сфери харчової промисловості, стверджують розробники. Наприклад, за його допомогою можна захистити від сальмонельозу м’ясо птиці, запобігти псуванню кормів для тварин, обробляти овочі та фрукти.
Бі-Бі-Сі Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...