Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Робот-черепаха

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Робот-черепаха

Учені зі США створили робота-черепаху, який здатен пересуватися по піску, не грузнучи в ньому. Як пояснили творці, рухатися сипкою поверхнею апарату допомагають дві плавникоподібні кінцівки. «FlipperBot дав нам змогу вивчити ті аспекти ходи черепах, за якими фактично неможливо простежити в дикій природі. Наразі пляжі, де починають своє життя новонароджені черепахи, перебувають під загрозою зникнення. Отримані нами висновки та подальші експерименти з роботом допоможуть вивчити властивості таких пляжів і підібрати відповідні методи для порятунку черепах», — заявили автори винаходу.

Деніел Голдман із Технологічного інституту штату Джорджія в Атланті прослідкував за рухом кількох новонароджених черепашок по штучному «піску» з макових зерен. Зокрема, науковців досліджували рух рептилій за допомогою високошвидкісної камери. Проаналізувавши роботу м’язів і кісток у їхніх ластах, учені використали отримані дані для створення робота.
Під час роботи вчені дослідили також кілька особливостей «ходи» черепах. Так, наприклад, особливе вільне зап’ястя допомагає черепасі пересуватися по піску максимально швидко, не даючи загрузнути в ньому. Однак ця ж особливість не дозволяє їм прискорюватися на піску, по якому вже хтось пройшов. Саме це може заважати новонародженим черепашкам вибиратися з кладки під час «маршу-кидка» до моря, якщо пляж був потривожений людьми. Розробники вважають, що їхній робот допоможе знайти ефективні методи з порятунку тих видів черепах, які зараз перебувають під загрозою вимирання.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply