Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Рідина, на якій можна писати

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Рідина, на якій можна писати

Рідкий папір

Хіміки створили унікальну речовину, яка залишається рідиною навіть за температури на 100 градусів нижчої від її ймовірної точки замерзання і по поверхні якої можна «писати», залишаючи яскраві сліди, будь-яким твердим предметом. «Ми всі знаємо, що вода замерзає при температурі приблизно нуль градусів Цельсія, перетворюючись на лід. У нашому випадку, «вода» залишалася рідкою і за температури мінус сто градусів», — розповів Кенвун Чун із Університету штату Мічиган в Енн-Арборі.

Д-р Чун і його колеги створили незвичайну субстанцію, яка є унікальною переохолодженою рідиною, що залишається стабільною навіть за дуже низької температури, намагаючись знайти метод стабілізації низки органічних пігментів, що зараз широко застосовуються при виготовленні сонячних батарей, дисплеїв і транзисторів. Ці речовини часто створюють великі проблеми для інженерів, оскільки можуть спонтанно перетворюватися на кристали неправильної форми, що дуже утруднює їх зберігання та повторне використання. Крім того, перегрів електроніки на базі подібної органіки, швидше за все, призведе до фатальних наслідків через рекристалізацію.
Автори статті спробували вирішити цю проблему, змінюючи тривимірну структуру і будову подібних органічних молекул. Як пояснюють хіміки, більша частина таких органічних пігментів схожа за своєю структурою на човен із двома веслами. У ролі «судна» виступає два склеєних один із одним кільця вуглеводнів, а в ролі весел — довільні органічні або неорганічні молекули.
Як з’ясували д-р Чун і його колеги, від форми цих «весел» залежить те, наскільки охоче барвник перетворюється на кристали різної форми та як довго він залишається в рідкому стані. Приєднуючи різні моделі «весел» до «човна», їм вдалося підібрати такі «весла», які змушували органічний пігмент залишатися в рідкому вигляді та не кристалізуватися навіть за температури на сотню градусів нижчої від точки його перетворення на тверде тіло.
Він володіє вкрай незвичайною властивістю — якщо торкнутися його твердим предметом, то молекули в точці дотику почнуть перетворюватися на кристали, що володіють абсолютно іншими оптичними властивостями, порівняно з рідкою формою барвника. Так, у незайманому вигляді охолоджений барвник є напівпрозорою рідиною бурштинового кольору, а торкання перетворюють його на яскраво-жовті та майже непрозорі кристали. Ця особливість барвника є цікава тим, що її можна використовувати для отримання дуже чітких тривимірних «зліпків» живих клітин та інших об’єктів мікро- і наносвіту, а також як основу для пам’яті світлових комп’ютерів майбутнього.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...