Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 17, 2020

Революційний двигун

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Революційний  двигун

Британські інженери винайшли інноваційний двигун Dearman, здатний конкурувати з водневими паливними елементами й електричними батареями в автомобілях. Такий двигун виробляє велику кількість енерґії, є безпечним, а заправка автомобіля з ним не буде довгою та трудомісткою. За своєю конструкцією такий силовий аґреґат — це той самий двигун внутрішнього згоряння, однак без свічок запалювання та з кріогенною рідиною замість традиційного пального.

Позаяк рідке повітря зберігається за температури -160 градусів за Цельсієм, то довкілля нагріває його й перетворює на газ. Газ, розширюючись, штовхає поршень, як традиційна бензинова суміш, а «вихлоп» у такого двигуна — просто холодне повітря. На думку раціоналізаторів, кріогенна рідина має величезний потенціал як енерґоносій. Цю технологію вчені пропонують залучити в майбутньому для виробництва екологічно чистих двигунів для автомобілів, мотоциклів, кораблів, гірського устаткування тощо.

Серед переваг цієї технології — невисока вартість упровадження Dearman. По-перше, повітря в атмосфері достатньо, а по-друге, кріо­генні рідини вже продукуються та реалізуються у величезних кількостях у всіх країнах. Крім того, скраплене повітря зберігається при низькому тиску й не може загорітися, тому виробництво резервуарів для його зберігання також не має бути витратним, на відміну від резервуарів для зберігання водню.

За запевненням розробників із компанії Ricardo Consulting Engineers, побудувати Dearman — дешевше, ніж виробляти, наприклад, електричні батареї для електрокарів. Проте критики вказують, що як автомобільний такий двигун — неперспективний, і є очевидні труднощі його впровадження: речовини з гранично низькою температурою проблематично зберігати, надто — у рухомому автомобілі.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply