Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Прилад, що бачить крізь стіни

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Прилад, що бачить крізь стіни

Анастасія Шмагайло

Анастасія Шмагайло, школярка з Малої академії наук України, розробила макет тепловізора з функцією бачення крізь перешкоди. Розробка поєднує в собі прилад нічного бачення, який розпізнає інфрачервоні промені, а також хімічний і ядерний аналізатори. Крім того, пристрій може реагувати на об’єкти, розташовані за перешкодами: розпізнає людину на вході в будинок, визначає кількість металевих предметів і зброї в неї, у т. ч. радіоактивної. Про це повідомила Ірина Хован, завідувач секції біофізики академії та науковий керівник учениці. Усе це є важливим для отримання інформації про пересування ворожих військ. Аналогів цей прилад наразі немає в цілому світі, додала п. Хован.

Над створенням подібного проекту школярка замислилася після початку військових дій на Донбасі. Вона дуже хотіла допомогти армії. На розробку ідеї у дівчини пішло близько двох місяців, причому Анастасія радилася з ученими, зокрема щодо питання з’єднання плат приладів.
За словами конструктора, прилад є перспективним, і від військових уже надійшли побажання якнайшвидше доопрацювати ідею. «Постараємося реалізувати тепловізор упродовж півроку. Він буде виготовлений із вітчизняних деталей», — обіцяє винахідниця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply