Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Повноцінне штучне серце

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

Повноцінне штучне серце

Європейським ученим удалося адаптувати мініатюрні технології, які використовують для космічних місій, а також у телекомунікаційних супутниках, що обертаються навколо Землі, при розробці нового штучного серця. Штучне серце стало результатом інтеграції космічних технологій у медицину та біологію. Аби його створити, знадобилося 15 років. 

Уперше штучний орган тестували на французьких пацієнтах. Керував цією роботою відомий кардіохірург професор Алейн Карпентьє. Було вирішено звернутися до космічних технологій, оскільки вони – довговічні, міцні та вирізняються підвищеною точністю. Так, нове серце поєднало в собі органічні матеріали, біологічні тканини, зменшені копії деталей, що використовуються у будівництві супутників.
«У космосу й людського організму — багато спільного. Це — дуже складні та важкодоступні середовища. Помилки в космосі є неприпустимими. Якщо зламається якась деталь, ми не можемо просто взяти її та відремонтувати. Так само з людським організмом», — пояснює Матьє Доллон, один із розробників.
Серце розраховане на 35 млн відкриттів і закриттів серцевих клапанів на рік. Загальний термін придатності — мінімум п’ять років. Більш ніж 100 млн людей по усьому світі страждає на різні недуги, пов’язані з серцем. У деяких випадках ситуація стає такою критичною, що пацієнтам потрібна негайна пересадка, однак дефіцит донорських органів не дає змоги задовольнити потреби всіх. Тому штучне серце є абсолютно необхідною складовою сучасної медицини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply