Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Перші враження від Google Glass

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Перші враження від Google Glass

Тестові зразки «розумних» окулярів Google Glass, які надійдуть у продаж лише 2014 року, потрапили до рук десятків журналістів і блогерів. Подаємо найцікавіші враження про революційний гаджет.

Відомий американський техноблогер Роберт Скобл після кількох днів тестування Glass дійшов висновку, що більше ніколи не хоче розлучатися із цим пристроєм. У межах експерименту одіозний випробувач навіть брав із ними в душ. Окуляри витримали, а п. Скобл постановив собі більше ніколи не знімати з обличчя нового гаджета – лише перед сном. «Мені це нагадує 1977 рік. Ми тоді дістали з коробки Apple II — страшенно дорогий комп’ютер, який майже нічого не вмів. Але вже тоді було зрозуміло, що ця річ змінить життя мільйонів людей у всьому світі. Відтоді моє життя з кожним роком ставало все кращим. Google Glass — найцікавіший продукт від часів першого iPhone. Окуляри змінили моє життя. І я не хочу жити без них більше ані дня», — захоплюється техноблогер.
Браян Матьяш, співробітник Google, написав у своєму блозі, що окуляри дали йому змогу «знімати життя таким, яким воно є»: більше ніхто не позує на камеру. «Навіть моя собака не помічає фотоапарата в окулярах і поводиться зовсім не так, як перед моїм Kodak. Ці окуляри змінять фотографію», — упевнений фахівець.
Брендон Олгуд з аналітичної компанії Numerate вважає, що з появою цих окулярів у масовому продажу людям доведеться поміняти чимало звичок. Вони більше не зможуть виглядати неохайно в публічному місці, адже будь-хто зможе їх сфотографувати де завгодно. Людям доведеться стати «трохи параноїками» й бути готовими до того, що будь-який момент їхнього життя стане загальнодоступним.
Цікавий огляд про Google Glass написав Дрю Оланофф, журналіст TechCrunch. На його думку, окуляри поки що мають слабкий функціонал, але це зміниться з появою перших сторонніх додатків — подібно до того, як для iPhone з’явився App Store. «Це – новий спосіб досліджувати світ навколо. Можливості пристрою – неймовірні, він може назавжди зробити нас «включеними» у віртуальний простір», — розповідає експерт.
Джошуа Топольський, один із найавторитетніших IT-журналістів у світі, також спробував Google Glass. Він розповів, що окуляри у «фоновому» режимі абсолютно не відволікають: їхній екран переноситься на периферію зору. В активному режимі вони також дозволяють добре бачити «крізь» екран, тож із точки безпеки немає жодних проблем. «Потрібнен деякий час, щоби звикнути до екрану, що рухається перед вами, і це незвично, коли він з’являється, а потім зникає. Ви хочете його викликати знову, але не знаєте як», — пояснює він. Але до голосового управління гаджетом п. Топольський звик дуже швидко. «Екран – ненав’язливий, він вас не відволікає. Щойно був — і ось його вже немає. Він не шокує. Це – лише новий об’єкт у полі вашого зору», — наголошує фахівець.
Пристрій може отримувати дані за допомогою вбудованого Wi-Fi модуля або Bluetooth, з’єднуючись зі смартфоном, для того щоби використовувати його 3G- або 4G-з’єднання. У самих окулярах немає модуля стільникового зв’язку, зате присутній GPS. «Хочете дізнатися погоду? Одна команда — й інформація у вас перед очима. Потрібно взнати, як дістатися конкретного місця? Жодних проблем: Google буде вам указувати шлях поворот за поворотом», — розповідає Джошуа.
За його словами, достатньо лише звикнути до того, що ваш вигляд із ними не є «звичайним». Джошуа Топольський вважає, що із часом не буде проблем і з цим, якщо Google почне співпрацю з виробниками традиційних окулярів на зразок Ray-Ban або Warby Parker.
На порталі NextWeb підсумували велику кількість перших оглядів Glass. Виявляється, що пристрій подобається фактично всім користувачам, за винятком літніх людей. Кожен, хто активно користується сервісами Google, відтепер зможе навіть не діставати з кишені свого смартфона. Пристрій виявився «набагато соціальнішим» за смартфон: аби прокласти маршрут у Google або пошукати в ньому довідкову інформацію, не потрібно відводити очі від співрозмовника. «Голосове управління працює майже в кожній ситуації. Це – перший продукт, яким кожен може керувати власним голосом», — пише видання.
Ну, і, звісно, знову – про камеру. «Це – абсолютно нові відчуття від фотографії. Ти можеш просто «ловити» моменти. Не потрібно витрачати 10 секунд, аби витягнути телефон із кишені, відкрити в ньому додаток камери і зробити знімок», — розповідає NextWeb. На думку видання, єдиний недолік пристрою — його ціна (тестові зразки поширювали по 1,5 тис. USD). Якби Google через рік почала продавати ці гаджети за роздрібною ціною 200 USD, вони би «підірвали ринок», кажуть експерти.
Однак корпорація Google попередила, що застосування окулярів доповненої реальності Google Glass може призвести до розвитку головного болю та погіршення зору. Про це інформує сайт технічної підтримки Google. «Корпорація попередила, що користувачі окулярів доповненої реальності Google Glass можуть відчувати напруження в очах і головний біль. Компанія буде готова прийняти окуляри назад і повернути за них гроші, якщо покупець із якоїсь причини не зможе їх використовувати, однак період повернення буде обмежено», — ідеться в повідомленні.
Крім того, окуляри заборонено використовувати дітям до 13 років, тому що в них може погіршитися зір. Корпорація також рекомендує з обережністю користуватися гаджетом під час фізичної праці, тренувань, спортивних і масових заходів. «У таких ситуаціях внаслідок необережності самого власника або іншої людини окуляри можуть зламатися та завдати ушкоджень користувачеві й оточуючим», — зазначається в повідомленні. У компанії також попередили, що Google Glass не захищені від потрапляння води, тому в них не можна займатися плаванням і занурюватися у воду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply