Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Наручний атомний годинник

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Наручний атомний годинник

Американська компанія Bathys підготувала прототип наручного атомного годинника, який за мільярд років відстає лише на секунду. Модель назвали Cesium 133. Інші так звані атомні годинники застосовують для синхронізації радіосигнали, які надходять від справжніх атомних годинників усього в шести точках планети. Таким чином, за межами доступності сигналу вони є такими ж, як і звичайні.

На відміну від них, Cesium 133 функціонує на чипі, який є справжнім мініатюрним атомним годинником. Цей чип, створений торік компанією Symmetricon, уже доступний для всіх охочих за 1,5 тис. USD.
Зазначимо, що механізм годинника живиться від літій-іонного акумулятора. Для первісного встановлення часу або після розрядки батареї він може з’єднуватися з мережею. Модель пристрою наразі є досить громіздка та показує час на циферблаті зі стрілками. Тим не менш, очікується, що фінальна версія матиме сучасніший дизайн. Bathys планує випустити 20 перших таких годинників 2014-го, а ціна ґаджета складе 12 тис. USD.
Додамо, що в атомних годинниках два іони розташовані в електромагнітній «пастці» на відстані кількох мікрометрів один від одного. «Стрілянина» по іонах з лазера та взаємодія атомів дають змогу виділяти два стани — умовні нуль і одиницю. Коливання між цими станами і є відліком часу. Такі конструкції досягають неймовірної точності вимірювання часу — нинішній атомний годинник почне відставати або поспішати на секунду тільки через 1 млрд років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply