Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Матеріал, що самовідновлюється

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Матеріал, що самовідновлюється

Матеріал, що самовідновлюється

Учені створили новий різновид матеріалів, що володіють здатністю до самовідновлення. Між двома шарами твердого полімеру розміщують рідку прошарок із певним ключовим складником, назва якого не розголошується. Коли цілісність твердих шарів порушується, наприклад, у матеріал потрапляє куля, — рідина починає витікати назовні, і ключовий інгредієнт вступає в хімічну реакцію з киснем. У результаті утворюється міцна заглушка. Розміщене у відкритому доступі відео демонструє, як велися випробування винаходу. На записі пробитий кулею отвір у матеріалі затягується за лічені секунди.
Кошти на проведення дослідження виділило NASA. Матеріал планується використовувати для додаткового захисту космічних кораблів від можливих ушкоджень, проте дослідники зазначили, що його можна використовувати і для інших конструкцій — зокрема, для автомобілів і навіть для смартфонів.
2014-го схожий матеріал створили дослідники з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн. Але вироблений ними зразок міг затягувати тільки дірки діаметром менше за 8 мм, а час створення заглушки становив три години. Того ж року дослідники IBM Research представили полімер, який на 90 % складається з рідини і здатний заново зібрати себе докупи після нарізки шматками за умови, що шматки будуть розташовуватися досить близько один до одного.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply