Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Майже створено штучний інтелект

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Майже створено штучний інтелект

Фахівці з Росії першими у світі наблизилися до створення комп’ютерної програми, схожої на справжній штучний інтелект. Розроблена ними програма, яка отримала назву «Євген», перемогла на проведеному в Англії Міжнародному науковому конкурсі кібернетичного інтелекту, не добравши всього лише 0,8 % для того, щоби пройти знаменитий тест Тюринґа.

Відомий англійський математик Алан Тюринґ, що заклав основи сучасної комп’ютерної техніки, у написаній 1950 року статті «Обчислювальні машини й розум» запропонував тест на визначення інтелектуального рівня та природи інтелекту комп’ютера. Під час тесту екзаменатори задають двом прихованим співрозмовникам будь-які запитання. Потім вони повинні визначити, хто з них — людина, а хто — машина.

При цьому д-р Тюринґ вивів спеціальну формулу для визначення межі, коли штучний розум досягає рівня людського. За його висновками, якщо машина зможе «обдурити» контролера у відповідях на 30 % заданих запитань, то вона «володіє штучним інтелектом». Такий підхід було визнано світовою наукою за еталонний, і всі новітні «інтелектуальні» комп’ютерні програми проходили через цей тест.

До цього літа людина без особливих зусиль могла визначити, із ким під час тесту вона спілкується — із людиною чи з машиною. Проте кілька тижнів тому вперше за майже п’ять десятиліть учені підійшли впритул до створення штучного інтелекту, який здатен думати так само, як людина.

На проведеному конкурсі, який пройшов у знаменитому головному шифрувальному центрі Другої світової війни у Великій Британії — Блетчлі-парку, росіяни представили свою програму «Євген». Загалом у тестах узяло участь п’ять новітніх програм. «Євген» здобув перемогу, зумівши у 29,2 % відповідей увести екзаменаторів в оману щодо своєї природи.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...