Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Людиноподібний робот від NASA

Автор:

|

Грудень 25, 2013

|

Рубрика:

Людиноподібний робот від NASA

Космічний центр імені Ліндона Джонсона NASA представив прототип антропоморфного військового робота, розробка якого ведеться в інтересах американської армії в рамках проекту DARPA Robotics Challenge (DRC). Робот отримав неофіційну назву «Валькірія», а офіційно позначається як R5. Розробка робота триває спільно з Техаським університетом в Остіні й Техаським університетом A&M.

Висота робота становить 1,9 м, а маса — 125 кг. Він має 44 ступені свободи. Руки «Валькірії» володіють сімома ступенями свободи з рухомими зап’ястями та китицями. Голова робота може повертатися й нахилятися. Його системи живляться від акумуляторної батареї, закріпленої на спині. Її повного заряду вистачає трохи більше, ніж на годину роботи R5.
Нового робота оснащено різними сенсорами, у тому числі камерами та лідаром у голові, камерами й ультразвуковими датчиками в животі й сенсорами на ліктях і колінах. Не вся інформація з усіх цих датчиків буде передаватися оператору; вона використовуватиметься й обчислювальними системами R5 для ефективнішого виконання різних завдань. Також слід зазначити, що всі кінцівки робота є швидкозамінними; нові руки або ноги можуть бути встановлені замість ушкоджених за лічені хвилини.
Проект DRC, у межах якого сконструювали R5, було оголошено DARPA на початку 2013 року. Його метою є створення робота, який буде використовуватися в рамках стратегії Пентаґону щодо сприяння в ліквідації наслідків стихійних лих, евакуації населення та вирішення гуманітарних завдань. Цей апарат повинен повністю замінити людину під час аварій на ядерних, нафто- й гірничодобувних об’єктах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply