Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Куди поділися «революційні» продукти ІТ-компаній?

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Куди поділися «революційні» продукти ІТ-компаній?

Google Glass

Google відмовляється від продажу своїх окулярів усього через кілька років після презентації їх як революційного продукту. Google Glass стали останніми в серії розрекламованих технологічних продуктів, які зрештою так і не змогли завоювати прихильність споживачів. Ось іще деякі з «великих речей», яких, по суті, ніколи й не було.

Лазерні диски
Перед тим, як DVD-диски прийшли на зміну відеокасетам VHS, лазерні диски рекламували як «майбутнє» домашніх розваг у 1980-х рр. Важкі вінілові диски розміром із грамплатівку зробили крок вперед у якості зображення, але були набагато дорожчими за відеокасети й пізніші DVD. Виробництво лазерних дисків припинили 2005-го, устигнувши продати їх близько 17 млн, тоді як DVD-дисків тільки за один той рік було продано близько мільярда.

Розумні холодильники
Прототип холодильника, під’єднаного до Інтернету, уперше представили 2000 року. Відтоді різні варіанти розумних холодильників з’являлися майже щороку, щоразу пропонуючи нові можливості. Перелік продуктів, контроль за терміном придатності, доступ до мережі на екрані на дверцятах, навіть холодильники, що розмовляють. Та досі жодна із цих пропозицій не припала споживачам до душі.

Космічний апарат «Буран»
Ще за часів «холодної» війни СРСР запустив програму «Буран», свою відповідь на космічні шатли США. Але тривала вона недовго. «Буран» полетів у космос лише раз, 1988-го, і без людей на борту. Програму припинили 1993 року. Сам корабель було зруйновано 2002-го внаслідок обвалу даху ангара.

iSmell від DigiScents
2001 року було представленопрототип пристрою iSmell вартістю 20 млн USD. Під’єднаний до комп’ютера ґаджет мав випускати аромати, які би доповнювали дії користувачів у Інтернеті. Пристрій iSmell, який містив 128 варіантів запахів, мав реагувати на переглянуті веб-сторінки, відкриту електронну пошту або ж музику, яку слухає користувач. Звучить досить привабливо, але пристрій так ніколи й не потрапив на прилавки крамниць через брак інтересу серед споживачів.

Microsoft Zune
У дні, коли iPod від Apple був наймоднішим ґаджетом з-поміж усіх можливих, компанія Microsoft вдалася до дорогої контратаки: випустила медіа-плеєр Zune. Він міг робити все, що і його суперник, навіть більше — аж до передавання файлів між плеєрами, за винятком однієї речі: не зміг під’єднатися до віртуального магазину Itunes. А до 2006-го ця крамниця компанії Apple вже зарекомендувала себе як основне місце офіційних завантажень. І 2012 року Microsoft відмовилася від бренду Zune.

Phillips CD-i
1986 року, задовго до того, як ігрові консолі стали звичним явищем у вітальнях по всьому світу, Phillips представила свій мультимедійний CD-плеєр. Один пристрій міг відтворювати фільми, музику, навчальні програми, а також ігри на екрані телевізора. І коштував він дешевше, ніж більшість комп’ютерів. Але саме така багатовекторність використання виявилася його ахіллесовою п’ятою, коли інші компанії вийшли на ринок із ігровими консолями, які пропонували значно більший перелік ігор. Phillips відмовилась від випуску CD-і 1998 року, продавши до того близько мільйона одиниць. Водночас, Sony продала у понад сто разів більше своїх консолей PlayStation-1.

Apple Newton Message Pad
Релізи компанії Apple не завжди є синонімом комерційного успіху. Її пристрій під Message Pad 1993-го міг стали першим у світі планшетом, однак покупця він не зацікавив. Однією з його ключових особливостей була програма для розпізнавання рукописного тексту. Але користувачі скаржилися, що вона погано працює. Стів Джобс відмовився від продукту 1998 року, лише через рік після повернення до компанії, яку він заснував.
Бі-бі-сі-Україна

До слова
Веб-розробниця із Черкас отримала в подарунок «розумні окуляри» за те, що виготовила додаток для них. Черкащанка Ірина Величко разом із командою програмістів за одну ніч розробила для Google Glass програму, призначену для осіб із вадами слуху та мовлення. За її допомогою люди з особливими потребами, котрі не можуть давати голосові команди «розумним окулярам», набирають їх азбукою Морзе на спеціальній панелі. Цей винахід здобув перше місце на «Хакатоні» у Києві. Це — своєрідний марафон для програмістів, під час якого вони працюють над новими програмами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply