Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Гігантський робот-богомол

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

Гігантський робот-богомол

Робот-богомол, якого творці назвали Mantis, — результат невпинної чотирирічного праці інженерів компанії Micromagic Systems. Ідея створення «страховиська» належить Мету Дентону, засновнику Micromagic Systems і головному розробнику робота.

Mantis — конструкція чималих розмірів, заввишки 2,8 м і вагою 1900 кг. Робота оснащено спеціальною кабіною для водія, 2,2-літровим турбодизельним двигуном і гідравлічною системою. Рух забезпечується шістьма масивними ногами й сенсорами, зокрема силовими датчиками, датчиками кута повороту та вимірювачем кута нахилу. Роботу гідравлічних приводів, розміщених у ногах робота, контролює програмне забезпечення, розроблене спеціально для цього апарата. «Це безсумнівно — найбільший з усіх роботів, над яким мені доводилося працювати. Із-поміж наявних ходячих роботів-всюдиходів Mantis — найбільший у світі», — хвалиться п. Дентон.
У «новонародженого» вже з’явився потенційний конкурент: команда інженерів із Массачусетсу працює над створенням робота таких же розмірів на шести ногах. Проект назвали Stompy, реалізувати його мають намір за допомогою коштів, зібраних авторами ідеї на сайті Kickstarter. Але Мет Дентон упевнений у тому, що Mantis буде найпопулярнішим ходячим роботом, яким зможе керувати людина.
Зазначимо, що раніше в межах всесвітнього зльоту інтернет-користувачів Campus Party у Валенсії пройшов День роботів. На заході було представлено як роботів-комашок, що працюють на батареях задля розважання глядачів, так і роботів, які допомагають дітям-аутистам не втратити зв’язку зі світом. Крім того, експерти дедалі частіше звертають увагу на щораз помітнішу роль роботів у житті людства. Так, на думку віденських науковців, незабаром ці пристрої почнуть обігрувати людей у футболі. Ну а у Великій Британії побоюються, що за якихось десять років роботи зможуть… убивати людей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply