Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Google Glass — уже в продажу

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Google Glass — уже в продажу

Google Glass

Несподівано для всіх 14 травня Google випустила у вільний продаж чергову тестову партію окулярів доповненої реальності Google Glass. Раніше компанія проводила закрите бета-тестування: поширювала свій пристрій тільки серед розробників програмного забезпечення й ентузіастів, котрих обирала сама. Крім того, у середині квітня ц. р., під час турніру з гольфу у Флориді, відбувся одноденний продаж Google Glass, що завершився вельми успішно. Модель Cotton тоді розкупили за лічені години, пристрої іншого кольору теж було продано.

Нинішній старт продажів у компанії назвали «відкритим бета-тестуванням». Скільки воно триватиме, не відомо, а купити окуляри можна, поки вони є в наявності. Про кількість ґаджетів, виготовлених для поширення, Google не інформує.
В окуляри доповненої реальності Google Glass вбудовано мініатюрний дисплей і п’ятимегапіксельну камеру, ARM-процесор і 16 Гб пам’яті. Пристрій базується на операційній системі Android 4.0.4. Наразі робота над Google Glass не завершена, і в компанії кажуть, що це – усього лише рання версія. Фінальний, доопрацьований варіант з’явиться в масовому продажу не раніше за осінь. Зараз фахівці удосконалюють програмну й апаратну частини, кінцевий варіант об’єднає функції доповненої реальності, відеощоденник, Інтернету й мобільного зв’язку. Компанія почала тестувати розробку ще 2012 року.
Відомо також, що Google уклала угоду з італійською Luxottica, яка виробляє окуляри Ray-Ban і Oakley. У людей, що тестували окуляри, були скарги на їхній неестетичний зовнішній вигляд, і компанія вирішила випустити нові моделі «розумних» пристроїв у більш витончених оправах. У січні ц. р. Google також уклала угоду з компанією VSP Global, яка спеціалізується на наданні широкого спектру послуг для людей із порушеннями зору. Передбачається, що VSP зможе пропонувати Google Glass разом із діоптричними лінзами та безкоштовними оправами для них.
У межах цьогорічної акції пристрій доповненої реальності можна придбати, як і раніше, за 1,5 тис. USD. Фахівці погоджуються на думці, що така ціна на Google Glass — неконкурентоспроможна. Зокрема, на початку травня вийшли окуляри доповненої реальності від Epson, які, маючи широкий набір необхідних для таких гаджетів функцій і два дисплеї, коштують усього 699 USD.
Експерти компанії IHS Inc. підрахували, що вартість компонентів і збірки Google Glass складає всього 152,42 USD. За їхніми даними, найдорожчою є титанова оправа Google Glass — 22 USD. Дисплей коштує 20 USD і ще 12,5 USD потрібно на упаковку, зарядний пристрій, кабель USB і навушник. Ще 20 USD вартує складання. Зрозуміло, що це — без урахування витрат на розробку програмного забезпечення, інжиніринг тощо, але 1,5 тис. USD — усе одно дорого. Тим більше що трохи раніше, під час продажів 15 квітня ц. р., фахівці з компанії TechInsights представили ще більш вражаючі цифри: згідно з їхньою версією, матеріали для виробництва Google Glass коштують компанії всього 80 USD. Тоді найдорожчим компонентом назвали процесор — 14 USD, а дисплей оцінили всього на суму 3 USD. Зрозуміло, що фахівці Google з такими розрахунками не погоджуються: вони запевняють, що виробництво Glass коштуватиме куди дорожче, але хто ж їм повірить! Як би там не було, можна не сумніватися, що й ця партія буде продана, тим більше що тимчасових обмежень Google цього разу не висуває: покупці платять за бренд і право володіння пристроєм, який поки що є тільки в «обраних».

Тетяна Громова, «Ділова столиця»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply