Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 14, 2020

Флешка розшифровує ДНК

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Флешка розшифровує ДНК

У Великій Британії створено найменший автоматичний розшифровувач ДНК у світі. Він з’явиться на прилавках уже цього року, причому — із доволі привабливим цінником. Англійська компанія Oxford Nanopore Technologies представила мініатюрний одноразовий визначник послідовності основ у молекулі ДНК — MinION. Повністю автономний прилад, за своїми розмірами трохи більший за пам’ять-флешку, підключається до USB-порту ноутбука або ПК.

Апарат виконує пряме зчитування «літер» ДНК і в реальному часі відображає їх на екрані, а також записує в пам’ять комп’ютера. Дослідники можуть заздалегідь визначити, який обсяг інформації їм потрібен для того чи іншого досліду або який фраґмент ґенетичного коду вони шукають, і припинити розшифровку відразу після досягнення результату, аби швидко перейти до нового експерименту.

Зазначимо, що відтепер таку роботу, як розшифрування ґенома, можуть брати на себе порівняно дрібні лабораторії. У випадку ж із розшифровувачем-флешкою можна сказати, що технологією декодування ДНК незабаром можна буде скористатися майже в кожній домівці, подібно до того, як зараз люди самостійно аналізують уміст цукру в крові.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply