Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Досягнення українців у галузі робототехніки

Автор:

|

Квітень 05, 2018

|

Рубрика:

Досягнення українців у галузі робототехніки

Нещодавно Tech StartUp School провела конкурс стартапів, в якому взяли участь 12 винахідників. Переможцем конкурсу став Юрій Патрило, котрий презентував двоступеневий редуктор. Як пояснив інженер, його винахід — унікальний, адже є компактним і може стати в нагоді навіть для невеликих творінь техніки. «Це редуктор, який може використовуватися в різних механізмах. Це може бути робототехніка, різні рухомі платформи, транспорт. Також через малі габарити його можна використовувати у гірничо-видобувній галузі», — розповів він.
Для довідки: редуктор — це вузол, що встановлюється між двигуном і механізмом та призначений для зміни швидкостей обертання. У автомобілях, наприклад, редуктор є складовою приводу, який регулює оборотність коліс. А у робототехніці редуктор регулює поворотність кінцівок робота.
Редуктор Юрія Патрила унікальний тим, що може бути невеликих розмірів, проте виконуватиме функції більших аналогів. Винахідник друкує свій винахід на 3D-принтері і готовий його запатентувати, як тільки у когось з’явиться інтерес до його продукту. Інженер вважає, що його винахід може цілком знадобитися , наприклад, комунальному підприємству «Львівелектротранс».
«Редуктори у трамваях використовуються для відчиняння та зачинення дверей. Зараз «Львівелектротранс» купує їх у Києві, а так зможемо виготовляти у Львові, ще й створимо робочі місця», — запевняє п. Патрило.
За його словами, вартість одного двоступеневого редуктора — близько 200-300 EUR. «Якщо робити його для точної техніки, у військовій справі, наприклад, то буде дорожчий. Якщо для обороту дверей у трамваї — то можна зробити і за 100 USD», — переконаний винахідник.
Юрій Патрило наголошує, що зараз подібні двоступеневі редуктори в Україні ніхто не виготовляє, а одноступеневі — лише шість заводів. На думку інженера, якщо раніше такий продукт механіки був не особливо потрібний, то зараз, через стрімкий розвиток технологій, попит на такий винахід є.
А от харків’янин Денис Волошин зайняв друге місце в одній із дисциплін, а його колега в своїй категорії потрапив в десятку кращих на міжнародних змаганнях Robomaticon у Варшаві (Польща).
Денис навчається в національному університеті «Харківський політехнічний інститут» на шостому курсі на факультеті комп’ютерних та інформаційних технологій. На змагання повіз свого робота-сумоїста TrisM, якого зібрав за місяць власноруч.
Хлопець каже, що купував деталі в Китаї через Інтернет, а також на місцевому радіоринку. «Корпус друкував на 3D-принтері. Брав деякі деталі з неробочого вінчестера. Деякі датчики університет допоміг взяти у нас на кафедрі», — розповів студент-розробник.
Змагання Robomaticon проходять у Варшавському політехнічному університеті з 2010 року. Механізовані учасники мають виконувати певні завдання або битися один із одним у рамках наступних категорій: MicroMouse, Freestyle, Humanoid Sprint, Line Follower, Death Race, Humanoid Sumo, Puck Collect, Line Follower Enhanced і xSumo.
Розробка Дениса зайняла друге місце в категорії xSumo, завдання TrisM було виштовхнути супротивника за межі рингу. Робот українця впорався з усіма опонентами, крім польського супротивника. «З одним учасником у мене була достатньо запекла боротьба. До двох перемог. А ми з ним змагалися цілих п’ять раундів. Я відразу побачив, що у нього робот потужніший. Він переміг у чесній боротьбі», — визнає п. Волошин.
Павло Білоусов, одногрупник Дениса, виступив в іншій дисципліні — Line Follower. Тут головне завдання робота — їхати по лінії, точно та швидко. Як він це буде робити і які використовувати датчики, продумати має конструктор. В результаті Opossum, який обійшовся Павлу десь у тисячу гривень, не став кращим, але потрапив у почесну десятку. Загалом у цьогорічних змаганнях взяли участь близько 200 робототехніків.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply