Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Громадський діяч і академік Михайло Герасимович

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Громадський діяч і академік Михайло Герасимович

Михайло Герасимович народився в національно свідомій українській селянській родині 28 листопада 1930 року в селі Старе Село на Любачівщині у Львівському воєводстві (1945-го Сталін подарував поселення Польщі). До депортації в селі жило близько 250 родин, була тут греко-католицька церква — св. Косми та Дем’яна, споруджена 1640 року та зруйнована поляками 1980-го.
З цього терену майже півмільйона українців насильно депортували в Україну, в т. ч. й Герасимовичів — до с. Білівка Городенківського району Івано-Франківської області. Через рік сім’я Герасимовичів переселилася в с. Грімно Комарнівського району на Львівщину, де Михайло закінчив середню школу, технікум радіоелектроніки і 1954-го отримав скерування на Львівський електроламповий завод, де якраз починалося освоєння випуску перших кінескопів в Україні. Незабаром цей завод перейменували на Львівське виробниче об’єднання «Кіноскоп». Там чоловік 46 років працював на різних посадах.
Ініціював чимало технічних проектів і був нагороджений за свої конструктивні ідеї. Заочно закінчив «Львівську політехніку» і став працювати науковцем. Видав сім книг про електричні прилади, з них — два довідники. 1974-го за особливі заслуги в науці та публіцистиці в радіотехнічних журналах Міністерство електронної промисловості нагородило його нагрудним знаком «Почесний радист», а також нагрудної медаллю Виставки з досягнень народного господарства. Продовжуючи свої студії, Михайло здобув наукове звання доцента у «Львівській політехніці». Згодом — звання академіка Національної академії наук України (НАНУ), а з травня 2004-го — дійсного члена НАНУ.
Під час студій Михайло познайомився з амбітною студенткою Зеновією Онисько, вони одружилися. На початку 1993 року у Львові зареєстрували суспільно-культурне товариство «Любачівщина» до якого приєдналися Герасимовичі, а 1999-го академіка Герасимовича обрано головою товариства. Власним коштом академік Михайло поширював журнал «Любачівщина» не лише поширював в Україні, а й в США та Канаді.
Він помер 18 квітня 2008 року, це був болісний удар для багатьох, хто зійшлися, щоб помолитися за упокій його душі, цієї мужньої людини й яскравою особистістю, вірного сина України, котрий понад усе любив свій край, народ і вірив до останнього подиху, що Україна переходить свої труднощі, але буде вона у віках могутньою суверенною державою.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply