Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Хмельничанка — призер Олімпіади геніїв

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Хмельничанка — призер Олімпіади геніїв

Троє старшокласниць з України завоювали бронзові медалі на міжнародній Олімпіаді геніїв у місті Освего (штат Нью-Йорк). Українки обійшли сотні найрозумніших школярів із 46 країн світу.

Христина Ганзюк, 16-річна учениця Хмельницького технологічного ліцею, спричинила фурор своїм винаходом — пастою для чищення забруднених поверхонь, яка набагато дешевша за існуючі аналоги. Матеріал для диво-пасти — екологічно чиста глина, яку Христина брала на Ташковському родовищі, розташованому в Хмельницькій області (це — єдиний реґіон в Україні з подібними покладами). Унікальність роботи полягає у використанні українських природних мінералів, якими раніше не користувалися. Дівчинка навіть подала заявку на патент для свого винаходу.

А вихованки Дніпропетровського хіміко-екологічного ліцею Маша Леонова й Настя Руда завоювали призові місця з командним проектом із мудрованою назвою «Ефект попкорну — отримання високодисперсних порошків за допомогою мікрохвильової обробки».

Акцент у конкурсі молодих вундеркіндів ставився на екології, тому роботи всіх трьох дівчаток безпосередньо стосувалися цієї теми. Перевага їхніх винаходів, які можна використовувати в промисловості, — у нешкідливсті для навколишнього середовища. До речі, свої проекти юні науковці репрезентували англійською мовою.

Україна брала участь в Олімпіаді геніїв уже другий рік поспіль, і вже вдруге наші дівчата виборюють призові місця. Торік «бронзу» в Україну привезли учениці того ж дніпропетровського ліцею Евеліна Кольцова і Настя Шамахова.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply