Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Завищена самооцінка спричиняє стрес

Автор:

|

Липень 03, 2014

|

Рубрика:

Завищена самооцінка спричиняє стрес

Стрес небезпечний

У повсякденному житті ми всі зазнаємо згубного впливу стресів. Чинники, що викликають у нас напругу, зазвичай діють ззовні й можуть суттєво травмувати нашу психіку. Про те, як уберегтися від стресу, розповідає невропатолог Олена Філенко.

При здоровому й тверезому сприйнятті дійсності ми здатні витримувати навіть критичний за своїми масштабами стрес задля досягнення мети. Таким чином, ключем до керування стресом є наше сприйняття стресових ситуацій.
Чим для нас є стрес — добром чи злом? Це залежить від причин, що його викликали, від соціального середовища, у якому ми перебуваємо, від того, як ми самі сприймаємо ситуацію, що склалася.
Фактором, що найчастіше спричиняє стрес, є завищена самооцінка. Відмінність між тим, як ми оцінюємо себе, і тим, якими ми є насправді, завжди викликає стрес. Результатом тривалого впливу стресових ситуацій стає розвиток депресії, безсоння, перенапруження серцево-судинної та нервової систем. До розладів, спричинених дією хронічного стресу, належать: ангіна, стенокардія, серцева аритмія, підвищений рівень холестерину в крові, підвищений артеріальний тиск, інсульт, астма, болісні місячні, розлади органів травлення, виразка шлунка, екзема, головні болі та психоз.
За рахунок депресивної дії на імунну систему стрес робить людину вразливішою перед іншими серйозними недугами. Негативні емоції та почуття: гнів, ненависть, розчарування, невдоволення, страх, тривога, недовіра та депресія — часто є відповідною реакцією на стрес. Тож чи може людина захиститися від негативного впливу стресу на власне здоров’я?
Існує безліч різних підходів до керування стресом. Насамперед, особистий контроль. Планування, організація й управління власними діями дозволяють зменшити рівень стресу, а відповідно, і кількість спричинених ним захворювань. Особиста заглибленість і відданість справі допомагають відвернутися від несприятливих обставин. Однак перш ніж ми спробуємо керувати стресом, важливо правильно зрозуміти й оцінити себе, навчитися радіти з того, що маємо.
Єдиний спосіб насолоджуватися життям — це раціонально використовувати час. Нам потрібен час і для діяльності, спрямованої на підвищення рівня життя. Нам важливо виділити час і на те, щоби перебороти своє почуття незахищеності та розвинути впевненість у собі. Нам необхідний час для відпочинку, для насолоди товариством друзів і красою світу, у якому ми живемо. Для пізнання мудрості старших і навчання дітей. Час необхідний просто для того, аби збагачувати життя гармонією музики. Щоби жити по-справжньому, також потрібно витратити час. Ще одним і, мабуть, найважливішим чинником, що сприяє зниженню стресу, є мир у душі, гармонія із собою.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply