Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Замість шприца — бджолине жало

Автор:

|

Грудень 21, 2017

|

Рубрика:

Замість шприца — бджолине жало

Іван Пилипчук

Зазвичай, пацієнт апітерапевта — людина, котра випробувала на собі всі можливості сучасної медицини. Щоразу сильніші дози медикаментів, щоразу більша їхня кількість, — і все безрезультатно. Тож рятівною соломинкою часто стає повернення до методів, випробуваних століттями. Добре знаються на апітерапії японці. Після атомного бомбардування Хіросіми та Нагасакі у цій країні масово навчали охочих методам бджололікування, адже бджолина отрута вдесятеро знижує вплив радіоактивного опромінення на людину. Не даремно в Японії стоїть пам’ятник бджолі.
Практикували апітерапію й для лікування кремлівських вождів, звісно, без розголосу. Метод апітерапії офіційно визнало Міністерство охорони здоров’я СРСР 1959 року. тоді була затверджена «Інструкція по застосуванню апітерапії шляхом бджоловжалення». Після цього почалася підготовка і навчання професійних лікарів-апітерапевтів.
Перше у світовій практиці відділення апіфітотерапії було відкрите 1981 року у Львові, у Центральній транспортній клінічній лікарні за ініціативи тодішнього головного лікаря Е. Гофмана, а очолив його Іван Пилипчук, ініціатор створення кафедри народної та нетрадиційної медицини тепер уже Львівського медичного університету ім. Данила Галицького. Досвід львівського апітерапевта зацікавив поляків, — відому в Європі польську фірму Sadecki Bartnik, яка майже 50 років професійно займається бджільництвом і навіть зняла документальний фільм про методи його лікування. За словами д-ра Пилипчука, показами для бджоловжалення є кілька десятків хвороб, перелік яких щоразу збільшується. Лікування бджоловжаленням практично не має протипоказів, а найпоширеніше твердження, що укус бджоли є важким алергеном і може призвести аж до анафілактичного шоку — перебільшення.
«Бджолина отрута — малоалергенна, — акцентує медик, — прояви алергії можливі менш, ніж у 2 % людей. Анафілактичний шок буває вкрай рідко. Набряк після укусу бджоли — нормальна реакція організму на бджолину отруту (апітоксин), але це аж ніяк не алергія». Оскільки бджола відома людству мільйони років, то отрута формувалася, відповідно, стільки ж. Причому, в організмі бджоли апітоксин міститься у двох «резервуарах», його компоненти не вступають у реакцію між собою і діють, лише проникнувши у людський організм. Укус бджоли не нашкодить навіть дитині, але, на жаль, дітям радше пропишуть антибіотик, ніж порекомендують лікування продуктами бджільництва. Як наслідок, у переважній більшості молодь має цілі «букети» захворювань, у т. ч. хронічних. Середня безпечна доза для дорослої людини без ризику отруєння — до 100 бджоловжалень.
Апітоксин — унікальний та універсальний за своїм складом засіб, який діє на рівні клітин і з яким не може зрівнятися жоден фармацевтичний препарат. Бджолина отрута містить більше ніж 70 біологічно активних речовин: до її складу, зокрема, входять мелітин, грудин, який впливає на нервову систему, м’язи, кров і кровообіг, адолапін — надзвичайно дієвий знеболюючий засіб, потужніший, ніж наркотичні анальгетики, неорганічні кислоти та багато інших корисних речовин. Пептиди, що входять до складу бджолиної отрути, мають сильну протизапальну, знеболюючу, тонізуючу дію. Вже після перших сеансів апітерапії пацієнти зі сильними болями отримують бажане полегшення. Жало бджоли абсолютно стерильне, оскільки бджола жалить лише раз, тож не може бути переносником захворювань. Це природний антибіотик, противірусний препарат, здатний проникати всередину клітини.
«Потрапляючи в організм людини, апітоксин руйнує всі види пошкоджених клітин і водночас відновлює ріст молодих здорових клітин, — розповідає Іван Пилипчук. — Бджолина отрута діє комплексно. Наприклад, науково доведено, що, потрапивши в кровоносну систему природним шляхом, вона викликає гемоліз (руйнування) патологічно змінених еритроцитів, але ніяк не впливає на здорові еритроцити».
Застосовується апітерапія при таких захворюваннях: ІХС, стенокардія, наслідки інфаркту міокарда, гіпертонічна хвороба, варикозне розширення вен, тромбофлебіт судин нижніх кінцівок, аритмії, міокардити, кардіоміопатії. «За допомогою бджолиної отрути можна відновити обмін речовин, а далі організм сам усе відрегулює», — наголошує д-р Пилипчук.
Незамінна отрута при захворюваннях нервової системи, при лікуванні розсіяного склерозу, паркінсонізму, парезів, паралічів і поліомієліту, при інсульті, інфаркті; при захворюваннях опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту тощо. Крім цього, це природний гормональний препарат, позаяк м’яко діє на всі ендокринні залози: гіпофіз, гіпоталамус, щитовидну залозу, наднирники, підшлункову залозу. Також чоловікам слід звернути увагу, що за допомогою бджіл можна позбутися простатиту. Жінкам апітерапія допоможе позбутися запалення придатків, збоїв у менструальному циклі. Лікується жіноче й чоловіче непліддя. Бджолина отрута має потужний кроворозріджувальний ефект, це також дуже актуально, тому що наші умови — малорухливий спосіб життя, харчування, стресові ситуації — призводять до тромбоутворення.
«Єдина галузь медицини, щодо якої Українська держава наклала заборону для апітерапії, — онкологія. Для цього є спеціалізовані лікарні, — каже Іван Пилипчук. — Але я знаю чимало випадків, коли онкохворі купували пасіку або їхали на пасіку і ціле літо жили там, приймаючи бджоловжалення. Неофіційна статистика показує, що 50 х 50 такі хворі виліковуються повністю. Але оскільки немає спеціальних досліджень, то невідомо, на які клітини, на якій стадії хвороби й як діє бджолина отрута».
Бджолина отрута — це ще й потужний імуномодулятор. При цьому запускається процес, коли організм набирає сили для активного відновлення клітин.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply