Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 24, 2019

Юний українець вміє розпізнати втому за допомогою смартфона

Автор:

|

Грудень 14, 2016

|

Рубрика:

Юний українець вміє розпізнати втому за допомогою смартфона

Микита Гордієнко

Киянин Микита Гордієнко розробив додаток, який фіксує рівень втоми людини за допомогою смартфона. Зі своїм проектом він увійшов до сотні найкращих міжнародного конкурсу Google Science Fair, у якому брало участь близько тисячі проектів з усього світу. Олімпіади, Мала академія наук, Intel Techno, Google Science Fair — із восьмого класу Микита активно взявся до науки. Конкурси були стимулом вирватися зі шкільної рутини і не ховати свої сміливі проекти «у стіл». Стоси іноземних наукових видань, які передплачував і вивчав батько, — це дитинство Микити. Ще не знаючи англійської, він цілими днями завмирав серед цих усіх Scientific America і National Geographic, розглядав світлини винаходів, роботів, учених у лабораторіях, зайнятих якимись незнаними дослідженнями.
2012 року проект Микити та двох його однокласників MyGreenCity про вимірювання забруднення повітря увійшов до шістнадцятки найкращих міжнародного конкурсу Google Science Fair, у якому брало участь близько 1 тис. проектів зі усього світу. Партнерами цього конкурсу виявилися й ті журнали, якими Микита так захоплювався в дитинстві.
Наступного року хлопець подався на конкурс самостійно — з проектом «Як зробити старість своїх близьких цікавою та комфортною» — і ввійшов до сотні найкращих, а цьогоріч повторив це досягнення з проектом I am fatigued. Як розпізнати накопичену втому і запобігти катастрофі».
До чого може призвести втома, Микита розповів у описі свого проекту на сайті Google Science Fair: «6 травня ц. р. Патрик Екенг, 26-річний футболіст «Динамо» (Бухарест), знепритомнів на сьомій хвилині після виходу на поле. Через дві години він помер. Перед грою Патрик сказав своєму найкращому приятелю, що не може грати через втому. За останнє десятиліття більш 60 професійних футболістів померли під час гри через серцевий напад або зупинку серця. Втім, утома має вирішальне значення і під час кермування автомобіля, управління літаками, виробництва тощо».
Зараз 16-річний Микита, студент першого курсу національного університету «Київський політехнічних інститут ім. Сікорського», планує перетворити свій проект у стартап. Коли це станеться, люди зможуть контролювати рівень своєї втоми за допомогою смартфона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...