Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Язик розповість про хвороби

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Язик розповість про хвороби

Турбуючись про гігієну рота, не варто забувати й про такий важливий орган, як язик. Адже він виконує безліч важливих функцій. До того ж є ще й своєрідним дзеркалом організму. Діагностика захворювань за язиком — метод, який ще зовсім недавно був досить популярним, та тепер чомусь про нього почали забувати. 

Язик ділиться на три рівні вздовж і впоперек починаючи від кінчика й від країв. Нижній рівень (справа наліво) відображає стан правої легені, серця та лівої легені. Середній — печінки, підшлункової залози й шлунка (якраз у центрі), селезінки. Верхній рівень, біля кореня язика, свідчить про стан правої нирки, кишечнику й лівої нирки.
Про стан здоров’я організму можна судити за кольором язика й нальотом на ньому. Чистий язик без нальоту — ознака здорової травної системи. Наліт на ньому — перша ознака зниження імунітету, і що він товстіший, то триваліше перебігає хронічне захворювання тієї чи іншої системи. Бордовий колір указує на інфекційні хвороби, наприклад, грип, кір тощо. Надто блідий язик свідчить про анемію та серцеву недостатність. Фіолетова барва сигналізує про захворювання крові та системи дихання. Червоний і блискучий язик — про атрофію слизової оболонки травного тракту або цироз печінки. Жовтий колір нальоту попереджає про проблеми з підшлунковою залозою, холецистит. За коричневого відтінку нальоту є проблеми травного тракту. Блакитний наліт говорить про тиф, дизентерію.
Крім того, слід звертати увагу на розташування нальоту. Зокрема, білий наліт посередині язика (зазвичай із тріщинами) указує на гастрит, виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. Білий наліт біля кореня, найімовірніше, свідчить про ентероколіт. Білий наліт по краях зверху є доказом хвороби легенів, а коричневий — пневмонії. Є білий наліт на задній частині по краях — це страждають нирки.
За формою й іншими особливостями язика також можна провести діагностику. Наприклад, будь-які тріщини застерігають про проблеми зі шлунком (гастрит); сухість виникає при діабеті, анемії; відчуття печіння (зазвичай не після гострої їжі) указує на стрес, шийний остеохондроз; почервоніння правої частини — на порушення роботи печінки; почервоніння лівої частини — на проблеми із селезінкою; потовщення язика — на дисбактеріоз, хвороби щитоподібної залози, психічний розлад; білі бляшки — на молочницю (кандидоз); тремтячий язик попереджає про тиреотоксикоз, неврастенію; лінія посередині язика вказує на проблеми з хребтом; лінія, вигнута біля кореня, — на біль у попереку; лінія, вигнута посередині, — на проблеми із середньою частиною спини; лінія, що згинається біля кінчика, — на біль у шиї.
Язик — це своєрідний фільтр для їжі. Він затримує шкідливі мікроорганізми, перешкоджаючи їх потраплянню в травний тракт, тому його потрібно обов’язково чистити. Очищення язика слід проводити після чищення зубів та полоскання рота, але обов’язково до вживання їжі. Зараз виробниками створено щітки, що дають змогу після чищення зубів перейти до гігієни язика. Однак процедуру можна виконувати й за допомогою пальців (протягом хвилини): після кожного руху подушечок пальців від основи язика потрібно обполіскувати й пальці, і рота; або за допомогою ложки — шкребти нею язик, також періодично обполіскуючи ложку та рота.
Ротову порожнину можна очищати й олією. Для цього потрібно взяти в рот 1 ст. л. будь-якої олії й тримати її, роблячи полоскальні рухи, протягом 15-20 хв. Після закінчення процедури олія має стати водянистою: білий її колір засвідчить очищення, жовтий — те, що процедуру слід повторити.

Ірина Хома

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...