Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Як зробити групи крові сумісними?

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Як зробити групи крові сумісними?

Переливання крові

Канадські хіміки створили фермент, здатний зробити кров будь-якої групи потенційно придатною для переливання. Цей фермент зрізує антигени з еритроцитів у крові другий (A) і третьої (B) груп, уподібнюючи її до першої (О), яку можна без негативних наслідків для здоров’я переливати фактично будь-якому пацієнтові.

Поки що найпоширенішим способом конвертації крові є видалення N-ацетилгалактозаміну (детермінантного полісахариду крові другої групи), проте ферменти, що здійснюють цю процедуру, були надто слабкими. З метою створення потужного ферменту дослідники звернулися до нової технології — спрямованої еволюції. Вона передбачає вставку мутацій у ген, що кодує фермент, і відбір мутантних варіантів, які максимально ефективно вирізують антигени.
Науковці працювали з глікозил-гідролазою родини 98, взятої у бактерій пневмокока SP3-BS71. Ця речовина прибирає всі трисахаридні детермінанти антигенів A і B з поверхні еритроцитів. Всього за п’ять поколінь еволюції ефективність ферменту зросла в 170 разів. Особливо успішно йому вдалося зрізати численні підтипи антигенів другої групи крові.
Нова речовина дала вченим з Центру вивчення крові змогу видалити більшість антигенів в крові другої та третьої групи, наблизивши її еритроцити до клітин першої групи. Однак цього наразі недостатньо для використання в медичній практиці. Фермент повинен навчитися зрізати 100 % антигенів, тому що імунна система людини — дуже чутлива до несумісності групи крові, і навіть невелика кількість антигенів може викликати потужну імунну реакцію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...