Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Як видаляти аденому простати

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Як видаляти аденому простати

В Україні виконали першу операцію з видалення аденоми простати малотравматичним методом — лапараскопічно. За кордоном такі операції є нормою, а українським урологам для цього бракує техніки та досвіду. Подивитись, як це робить провідний російський колега, до однієї з лікарень столиці запросили понад 200 урологів і хірургів з усієї України на майстер-клас.

Анатолій Тараненко ніяковіє, розповідаючи про свою хворобу, — аденома простати отруїла його життя: «Прихопило один раз, і довелось лягати в лікарню. Не можна терпіти, бо не можна сходити в туалет». Анатолієві встановили катетер — спеціальну трубочку. Саме вона й допомагає звільнитися від зайвої рідини. Полегшити життя може операція. Аденому простати — пухлину, яка й перекрила сечовивідні канали, видалятимуть. Анатолія Васильовича до операції готували лікарі, і донька. Він – перший в Україні, кому аденому простати видалятимуть малотравматичним способом — лапароскопічно. «Живіт не буде розрізатися. Буде зроблено 2-3 дірочки, невеличкі – 2-3 см, і через них за допомогою відеокамер буде все видно та буде видалено аденому простати», — розповіли лікарі перед операцією.
Усе, що в операційній, транслюють на екрані в актовій залі. Зібралися урологи з усієї України, які хочуть перейняти методику. Оперував провідний російський хірург Едуард Галямов. Через три вузьких розрізи в животі лікар вводить відеокамеру і спеціальні ножиці. Година роботи – і пухлину видалено. За кілька днів пацієнта випишуть додому.
Уролог Сергій Майдан, який уважно стежив за тим, що відбувалось в операційній, розповідає: перевага методики в тому, що дає змогу видалити великі пухлини, не розрізаючи живота. «Впровадження цієї операції дасть нам змогу реабілітувати хворих, які до цього йшли на відкриті операції, котрі дуже важко переносяться хворими, і тому вони є вчорашнім днем хірургії», – каже лікар. Урологи зізнаються, що видаляти аденому простати лапароскопічно — складно. Тепер, отримавши перший досвід, планують поширити його країною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply