Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

ВІЛ як антиамериканська пропаґанда

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

ВІЛ як антиамериканська пропаґанда

Чи справді смертоносний вірус — дітище вчених з американських військових лабораторій? Близько чотирьох років в епоху «холодної війни» ця теорія розбурхувала людей, не сходячи з перших шпальт світових видань. І незважаючи на те, що науковці відкрито висловлювали сумніви в її правдивості, по іміджу США було завдано потужного удару. Лише після падіння «залізної завіси», пише Джоанна Латтерот у Der Spiegel, стали відомі імена справжніх авторів і ініціаторів поширення цієї сенсаційної теорії змови.

У руках Арно Відманна, який свого часу очолював відділ культури в німецькій TAZ, в 1980-х рр. опинився текст, авторство якого належало відомому східнонімецькому письменнику Штефанові Хейму. Це було інтерв’ю з Якобом Сегалом, професором біології Берлінського університету імені Гумбольдта, котре було опубліковане в TAZ 18 лютого 1987-го й стало, як згадує один із журналістів видання, справжньою «бомбою».

Пан Сегал стверджує, ніби 1977 року СНІД було штучно синтезовано у Форт-Детрику з двох вірусів — VISNA й HTLV-1.

Теорію з ентузіазмом підхопили представники насамперед лівих поглядів. «Нарешті було знайдено винного в поширенні жахливого смертоносного вірусу, що від початку 1980-х сіє страх серед населення Земної кулі! Понад те, ним був заклятий ворог лівих — Америка. Професор зі Східного Берліна став одразу відомий на Заході завдяки своїй гіпотезі», — зазначає тижневик.

«Але ні Відманн, ні ліві у Федеративній Республіці Німеччина на той момент не могли собі уявити, що виявляться втягнутими у брудну пропаґандистську гру радянських спецслужб. Річ у тому, — повідомляє автор, — що теорія нібито штучного походження ВІЛ — не витвір Сегала». Як пише автор, вона зародилася в головах працівників спецвідділу КДБ — про це незалежно один від одного розкажуть на початку 1990-х Василь Митрохін і Олег Гордієвський. Теорії було присвоєно кодову назву «Інфекція», і з 1983 року аґенти радянських спецслужб старанно працювали над поширенням дезінформації по всьому світу, маючи на меті очорнити США. Як уважає автор статті, Відманн і Хейм були лише черговими гвинтиками в маховику антиамериканської пропаґанди.

Домисли п. Сегала стосовно СНІД неодноразово відкидалися як провідними західними, так і радянськими фахівцями, у тому числі д-м Віктором Ждановим, провідним радянським експертом із ВІЛ/СНІД і керівником Інституту вірусології імені Іванівського Академії медичних наук СРСР.

Sunday Express, Daily Telegraph, Times і ще багато інших британських часописів поширили восени 1986 року «казки» про вчених із військових лабораторій США, які створили смертельний вірус. «У КДБ потирали руки. Адже що більше видань повідомляє про це, то більше вірять у теорію читачі по всьому світу, які не мають знань, необхідних для критичного погляду на неї. У понад 80 країнах 25 мовами у 200 виданнях до того моменту писалося про жахливе творіння, що вийшло з таємних лабораторій Пентаґону», — переповідають журналісти.

Проте вже 1987 року брехня навколо сенсаційної теорії стала для радянської влади більмом на оці. Вона кидала тінь на політику розрядки, яку проводив тодішній генсек Михайло Горбачов. До кінця літа 1987-го він припиняє всю активність КДБ у цьому напрямку й робить спроби вибачитися перед США. Однак тоді як у Європі тези Сегала поступово відходять у небуття, у самій Америці теорія штучного походження вірусу починає власне життя. «Хтось висловлює переконаність у тому, що ВІЛ було створено для боротьби з гомосексуалістами, інші вбачають у цьому зброю в боротьбі з чорношкірим населенням планети», — ідеться в статті

Der Spiegel

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply