Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

ВІЛ-інфекцію лікуватимуть антитілами

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

ВІЛ-інфекцію лікуватимуть антитілами

Американські вчені підібрали комбінацію антитіл для лікування ВІЛ-інфекції. Дослідження провела група фахівців під керівництвом Мішеля Нассенцвайґа з Рокфеллерівського університету в Нью-Йорку. Група д-ра Нассенцвайґа вивчала антитіла, які нейтралізують широкий спектр антигенів. Такі антитіла виробляються імунною системою ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Однак збудник інфекції постійно мутує, що дає йому змогу долати цей захист організму.

Дослідники провели серію експериментів на лабораторних мишах, імунна система яких моделювала людську, завдяки введеним стовбуровим клітинам. Учені синтезували п’ять видів моноклональних нейтралізуючих антитіл широкого спектру дії та вводили їх тваринам, зараженим вірусом імунодефіциту. Після введення нейтралізуючих антитіл одного типу вміст збудників ВІЛ-інфекції в крові гризунів починав знижуватися. Проте протягом двох тижнів після закінчення терапії цей процес припинявся. Комбінація з п’яти видів антитіл придушувала розмноження вірусу у більшості мишей на термін до двох місяців.
Мішель Нассенцвайґ визнав, що нова методика є далека від досконалості. Однак, за його словами, вона відкриває нові можливості для терапії ВІЛ-інфекції. Науковець додав, що таке лікування має низку переваг перед традиційними антиретровірусними препаратами, які є токсичними та призначені для щоденного прийому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply