Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Відпустка майбутньої мами

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Відпустка майбутньої мами
Вагітним жінкам слід засмагати обережно

Вагітним жінкам слід засмагати обережно

Надходить літо, а ви виношуєте дитя. Охоче відпочили би на морському пляжі або серед прохолоди гірських смерек, але не впевнені, чи не зашкодить вам подорож. Те, як зробити так, щоби відпочинок виявився безпечним і для жінки, і для її майбутньої дитини, підкаже гінеколог Олег Огородник.

Обережно зі сонцем!
Сам факт вагітності не означає, що всі дев’ять місяців ви не повинні виходити за поріг власного помешкання. Адже вагітність — не хвороба. Однак слід бути обережною з вибором місця відпочинку. Приміром, не конче їхати в екзотичні країни, тому що період акліматизації, зміна часових поясів можуть погано позначитися на самопочутті.
Для вагітної жінки однаково шкідливі як надлишок, так і нестача сонячних променів. Активне південне сонце плюс підвищене навантаження на серцево-судинну й дихальну системи при вагітності можуть призвести до перегрівання, знепритомніння. Тривале перебування на сонці може спровокувати внутрішню кровотечу, утворення пігментних плям, із якими потім складно боротися. Тому найкраще для сонячних або повітряних ванн підходить час до полудня й після четвертої-п’ятої години по обіді. Від браку сонця виникає дефіцит вітаміну D, що може спричинити підвищену стомлюваність, демінералізацію зубів із швидким розвитком карієсу, остеопороз, болі в ділянці кісток тазу, у м’язах.

Купатися — тільки в чистій воді
Купання зазвичай сприятливо діє на організм вагітної жінки. Поліпшується робота дихальної системи, серця, м’язів, у воді легше рухатися, тому що зникає відчуття власної ваги. Крім того, плавання — це чудове тренування для дихальної та м’язової систем організму, що допомагає підготуватися до пологів.
Ретельно вибирайте місця для купання. Найкраще, звісно, – морська вода або басейн. Купання ж протипоказане, якщо у вас – токсикоз, будь-які інфекції.
Під час відпочинку вагітним необхідно дотримуватися таких правил: не перегріватися та не переохолоджуватися; не йти в тривалі походи; обирати маршрут так, щоб у разі потреби можна було дістатися до лікаря. Краще зігнорувати підводне плавання, активний відпочинок у горах. Відмовтеся на дев’ять місяців від солярію, лазні та сауни. Перепади тиску, нестача кисню, підвищення температури, велика вологість можуть призвести до ускладнень.

На чому їхати?
Багато авіакомпаній вимагає від пасажирок на пізніх термінах вагітності (приблизно з 36-го тижня) довідку від лікаря про відсутність протипоказань для перельоту, причому видану не раніше ніж за тиждень до польоту. Деякі ж відмовляються приймати на борт вагітних на пізніх термінах навіть із довідкою. При невеликому терміні вагітності й далеких подорожах літак — це найзручніший вид транспорту, однак перепади тиску при зльоті та посадці можуть спричинити погіршення стану.
Що ж до потяга, то його переваги в тім, що можна походити та розім’ятися. З іншого боку, тривалість поїздки, галас, вібрація роблять подорож стомлюючою. В автомобілі вибирайте заднє сидіння, воно — безпечніше. Періодично виходьте з машини провітритися. А от від тривалих поїздок автобусом краще відмовитися. Вони стомливі, та й навряд чи вся група поділятиме ваше бажання пройтися пішки та подихати свіжим повітрям.

Перш ніж вирушити в подорож
Перед запланованою мандрівкою відвідайте свого гінеколога. Можливо, вам узагалі нікуди не можна вирушати. Однак якщо все гаразд, не забудьте покласти у валізу свою обмінну карту. Коли прибудете на місце, дізнайтеся, де найближча лікарня. Протипоказанням для подорожі вагітної жінки можуть стати токсикоз у другій половині вагітності, підвищений артеріальний тиск.
У будь-якому разі перед виїздом на відпочинок варто переконатися, що вам ніщо не загрожує. Лікар повинен зробити виписку з точним терміном вагітності та мінімальних аналізів, а також із рекомендаціями. Крім того, після 30 тижнів вагітності, куди би ви не поїхали, при собі потрібно завжди мати обмінну карту. Оптимальний термін для поїздок — другий триместр вагітності. У перші й останні місяці краще уникати тривалих, стомлюючих переїздів. Детальніше про все, що вас цікавить, вам розповість ваш лікар.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply