Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Українців розбиратимуть на органи

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Українців розбиратимуть на органи

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України розробило та скерувало до Верховної Ради (ВРУ) законопроект, згідно з яким, кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо за життя юридично не оформить відмову від такої перспективи. Законопроект був переданий до парламенту й зараз перебуває на вивченні комітету ВРУ з охорони здоров’я.

Олександр Никоненко, головний трансплантолог МОЗ, пояснив необхідність ухвалення такого закону: «У нас сім центрів трансплантації готові до постійної роботи. Але трупне донорство фактично блоковане. У нас у країні роблять сотню пересадок нирок на рік, одну — серця, і 12-14 — печінки. Причому щорічно трансплантації нирки потребує понад 2 тис. людей, печінки — близько 1 тис., серця — 500-700. Після смерті людини згоду на пересадку його органів має дати родич, але він перебуває у важкому психологічному стані, і найчастіше відповідає відмовою».
За словами головного трансплантолога, при розробці українського законопроекту автори орієнтувалися на досвід Росії, Білорусі, Італії й Австрії. Таким чином, після прийняття закону всі українці стануть потенційними донорами. Усім будуть роз’яснювати, що вони можуть відмовитися від здачі органів: для цього потрібно буде написати заяву та віднести в поліклініку за місцем проживання або відправити електронною поштою в Державну службу з трансплантації. Це відомство створить єдиний реєстр відмовників, а також контролюватиме роботи зі забору органів і пошук потенційних донорів. У лікарнях працюватимуть фахівці, що підшукують потенційних донорів у відділеннях реанімації та поінформують про них центри зі забору органів.
Головний ризик, на якому наголошують юристи, — неякісні органи для трансплантології та процвітання «чорного» ринку органів. Автори закону сподіваються на сувору систему контролю, запевняючи, що такі зловживання будуть неможливими.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply