Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

У Медичному центрі «Монмут» вже діє українська програма

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

У Медичному центрі «Монмут» вже діє українська програма

Організатори ортопедичного семінару

У готелі Double Tree в Тінтон-фаллсі (штат Нью-Джерзі) відбувся ортопедичний семінар, організований медичним центром «Монмут» (Monmouth Medical Center) у рамках Східнослов’янської медичної програми.
Медичний центр «Монмут», розташований у Лонґ-Бранчі (штат Нью-Джерзі), активно впроваджує медичні програми, орієнтовані на етнічне походження пацієнтів. Першою з таких програм була китайська медична програма, три роки тому з’явилася російська, яка згодом переросла у східнослов’янську. Координаторами російськомовної частини програми є Олена Слоуш і Тетяна Підгайна, а буквально за два тижні до семінару приступила до роботи Олена Ленчук, координатор україномовної програми.
На початку семінару з планом його роботи, а також із історією етнічних медичних програм ознайомили Ширлі Хванґ, віце-президент із розвитку бізнесу та клінічної інтеграції, та Кімберлі Чоу, директор із розвитку бізнесу та клінічної інтеграції «Монмут-центру». За час існування цих етнічних програм особливо багато напрацювань «Монмут-центр» мав у галузі ортопедії. Зокрема, керівництво центру відзначило значне збільшення числа пацієнтів, котрим була надана ортопедична допомога, а також те, що потреба в цих послугах постійно зростає. Таким чином виникла ідея поширити та популяризувати набутий досвід. З цією метою й був організований ортопедичний семінар у готелі Double Tree.
До участі в семінарі були запрошені відомі лікарі з Seaview Orthopedic & Medica Associates, котрі всі роки роботи програми надавали допомогу пацієнтам. Першим із доповіддю «Артрози і заміна суглобів» виступив Артур Марк. Він — сертифікований отропед, хірург, родом із Філадельфії, отримав ступінь доктора медицини в Медичній школі Університету Темпл, а спеціальну підготовку з ортопедії — в Медичному центрі Альберта Енштейна в Філадельфії. Лікар також має наукову ступінь у біо-медичній інженерії, яку отримав в Університеті Джонса Гопкінса. Артур Марк є стипендіатом у галузі реконструктивної хірургії і зовсім нещодавно закінчив курс у Гарвардській медичній школі при Массачусетському медичному центрі.
Наступним із доповіддю «Біль та операції на хребті» виступив Правін Яламанчілі — досвідчений хірург, котрий спеціалізується на проблемах хребта. Д-р Яламанчілі народився у штаті Нью-Джерзі, навчався в Медичній школі в UMDNJ — Robert Wood Johnson, там же закінчив резидентуру зі спеціалізації лікування захворювань хребта. Спеціальна хірургія, яку застосовує Правін Яламанчілі, базується на малоінвазивних, щадящих методах, що робить післяопераційне загоєння швидким і безболісним.
Завершив виступи доповідачів Чарльз Дакніс темою «Контроль і терапія хронічного болю і больових синдромів у спині». Він багато часу приділив вивченню неврології, є визнаним фахівцем у галузі ортопедії й одним із небагатьох у цій галузі, хто має сертифікати на лікування болю в опорно-руховій системі найсучаснішими ефективними методами. Д-р Дакніс є постійним членом Північноамериканського наукового товариства з вивчення проблем і захворювань хребта й аналогічного міжнародного товариства.
Учасники семінару також мали можливість почути відгуки та слова вдячності від пацієнтів названих лікарів. Так, Алла Кузнєцова, родом із України, розповіла про те, як завдяки операції д-ра Яламанчілі змогла знову стати на ноги та подякувала працівникам «Монмут-центру» за увагу, чуйність і професіоналізм. А Алла Зарайська розповіла, що кілька років боялася робити операцію, страждала і терпіла біль у спині, і лише завдяки цій медичній програмі та д-ру Артуру Марку наважилася. Жінка навіть не могла подумати, що вже наступного дня після операції сама піде на фізіотерапію, а, відтак, швидко відновила здоров’я.
Організатори семінару подбали про те, щоб усі його учасники провели час не лише з користю, а й приємно — пригостили смачною вечерею та провели розіграш безкоштовної лотереї з цінним призами.
Сам семінар проходив трьома мовами — англійською, російською й українською, а серед його учасників було чимало представників української громади. Серед них і Олександр Іллючок, лікар-невролог із Києва, котрий зараз навчається в американському медичному коледжі, а згодом буде проходити стажування в лікарні. В Україні д-р Олександр працював в лікарні, яка спеціалізується на лікуванні захворювань суглобів та болю в спині, тож планує використовувати й передавати своїм колегам в Україні набуті в Америці знання та досвід.
Олена Ленчук, координатор україномовної програми «Момут-центру», наголошує що його керівництво зацікавлене в залученні ширшого кола українських пацієнтів, тому запровадило україномовне розгалуження діючої медичної програми. «Звертаюся до українців, щоб не боялися зголошуватися до нашої програми. Завдяки їй вони мають можливість одержувати всі послуги рідною мовою. З пацієнтами, котрі потребують перекладача, йдемо до лікаря, заповнюємо всі необхідні папери, надаємо допомогу зі страховкою, приїздом до шпиталю. Намагаємося, щоб люди відчували себе цілком комфортно».
Сама п. Олена довший час була волонтером цієї програми, а віднедавна стала її координатором на постійній основі. Вона народилася в Америці, її батьки прибули до США після Другої світової війни, мама — родом із Волині, а батько — з Полісся. «Татові вже 92 роки, він відомий тут громадський діяч, усе життя старався допомагати нашим людям. І я намагаюся йому в цьому наслідувати. Маємо допомагати один другому, бо ми — українці».

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply