Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Тест для діагностики ВІЛ і раку

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Тест для діагностики ВІЛ і раку

Для виявлення вірусів і біомаркерів захворювань неозброєним оком дослідники з Імперського коледжу Лондона розробили кольоровий тест. Учені Роберто де ла Ріка та Моллі Стівенс описали випробування прототипу візуального сенсора в зразках крові, що містять біомаркери ВІЛ і раку простати. За їхніми словами, біосенсор є настільки чутливим, що дає змогу визначити наявність кількох молекул біомаркера в сироватці крові посто «на око».

Маркерами в експериментах слугували капсидний білок ВІЛ р24 і простатичний специфічний антиген (PSA). Якщо результат – позитивний, то розчин у контейнері набуває блакитного кольору, якщо негативний — червоного. Зміна забарвлення пов’язана зі станом наночастинок золота, що перебувають у розчині. Їх зростання контролює специфічна реакція антиген-антитіло, яка лежить у основі імуноферментного аналізу. У присутності аналізованої речовини — білка р24 або PSA — під час реакції утворюється скупчення наночастинок неправильної форми, і це надає розчину особливого блакитного кольору. Якщо ж біомаркер – відсутній, то наночастинки не злипаються, а перебувають у сферичній формі, і цим зумовлено червоний колір розчину.
Науковці подають показники чутливості пропонованого тесту. У зразках від ВІЛ-інфікованих пацієнтів із невеликим вірусним навантаженням тест виявив р24, що перебуває на рівні, який не визначається стандартним методом. «Простатичний специфічний антиген і ВІЛ-1-капсидний антиген р24 визначалися в наднизьких концентраціях порядку 1х10 в мінус 18 ступеня грамів на мілілітр», — розповіли науковці.
Проф. Стівенс зазначила, що існуючі стандартні методи діагностики є надто дорогими для країн з обмеженими фінансовими можливостями. «Наш підхід дає змогу підвищити чутливість цих методів, не вимагає особливого обладнання та є в десять разів дешевшим, завдяки чому можна проводити більш масштабне тестування й за більшою кількістю біомаркерів», — зазначила Моллі Стівенс. За її словами, тест може бути легко налаштовано знову на виявлення будь-якого відомого біомаркера захворювання чи вірусу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply