Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Технологія, що замінить антибіотики

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Технологія, що замінить антибіотики

Streptococcus

Група вчених з Університету Каліфорнії розробила технологію, що дає змогу відмовитися від антибіотиків. Цей метод дозволяє розміщувати на поверхні хвороботворних бактерій спеціальні «радіомаячки», які вказують імунній системі організму на необхідність їх знищення.

Ідея авторів полягає у спрямуванні антитіл, що є у крові, на особливі білки, характерні для хвороботворних бактерій. До таких білків належать, наприклад, М-білок стрептококів, що відіграє ключову роль у механізмі інфікування. В організмі людини концентрація антитіл до М-білку є значно менша, ніж, наприклад, до деяких бактеріальних, тому автори вирішили створити своєрідний «перехідник», що адаптує велику кількість антитіл до пошуку хвороботворних бактерій.
Науковці випробували цей метод на бактерії групи А родини Streptococcus, збудниках широкого спектру захворювань, починаючи від бронхіту та скарлатини і закінчуючи менінгітом. У дослідах у пробірці автори роботи успішно продемонстрували специфічне зв’язування «маячка» з поверхнею мікроорганізмів. Антитіла, які присутні у людській крові, сформували міцний комплекс із залишком α-Gal і тим самим запускали процес знищення бактерій фагоцитами.
Нова розробка має велику наукову і практичну цінність, оскільки мікроорганізми швидко виробляють стійкість до нових класів антибіотиків. Одним зі співавторів дослідження є Кері Мюлліс, нобелівський лауреат із хімії, котрий отримав премію за розробку полімеразно-ланцюгової реакції, що здійснила революцію в молекулярній біології та медицині.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...