Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Сидяча робота — причина «офісного коліна»

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Сидяча робота — причина «офісного коліна»

Робота в офісі може призвести до болю в колінних суглобах. Про це в один голос заявляють британські лікарі та фізіотерапевти. За їхніми словами, винна в цьому сидяча робота й прикрі її наслідки у вигляді надмірної ваги й ожиріння. У групі ризику опинилися люди старші за 55 років. Під час дослідження з’ясувалося, що майже чверть опитаних працівників (1,6 тис. осіб) віком 16-65 років потерпали від постійного болю в суглобах протягом двох років. Представник Британського королівського товариства фізіотерапії Семмі Марго заявила, що поширеність Інтернету й сидячої роботи за комп’ютером — ось причина феномену «офісне коліно».

«Я побачила зростання кількості людей, які скаржаться на біль у коліні. І переважно серед них – ті, хто провадить малоактивний спосіб життя. Сьогодні є надто багато людей, що працюють, тільки сидячи перед комп’ютером, переважна частина з них живе так уже 10-20 років», — констатує д-р Марго.
Хірург-ортопед Ронан Банім зазначив, що лікарі щодня бачать суглоби, «буквально розчавлені надлишковою вагою». Він попереджає, що якщо рівень ожиріння й надалі зростатиме, то людей, котрі потребують операції зі заміни колінного суглоба, незабаром різко побільшає.
«Надлишкова вага тисне на суглоби й може збільшити ризик розвитку остеоартрозу. Контроль за вагою, регулярні фізичні вправи та збалансоване харчування є дуже важливі для здоров’я людини. Біль у колінних суглобах не небезпечний для життя, та якщо своєчасно не звернути уваги на цю проблему, якість життя може погіршитися. Пацієнти при появі болю повинні оперативно звернутися до лікаря й за необхідності позбавитися зайвої ваги», — коментує д-р Банім.
У серпні 2011 року британські й американські дослідники довели, що робота в офісі призводить до неефективного функціонування мозку людини та до зниження продуктивності працівника. Причина, на їхню думку, полягає у відкритому плануванні робочого приміщення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply