Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Смартфон допоможе скинути вагу

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Смартфон допоможе скинути вагу

Додаток для мобільного телефону, що відстежує раціон людини й ступінь її фізичної активності, допомагає позбавлятися зайвих кілограмів набагато ефективніше, ніж традиційні програми схуднення. Одним із головних чинників, який зводить до мінімуму ефект будь-яких дієт, є брак часу та самодисципліни в пацієнтів. Зазвичай програми схуднення передбачають рекомендації фахівця та велику самостійну роботу, яку потрібно провадити весь час протягом тривалого терміну.

Американські науковці з Медичного наукового центру в Чикаґо довели, що електронні пристрої можуть виявитися ефективними в справі корекції ваги. Вони розробили й тестували додаток для мобільного пристрою, який допомагає постійно стежити за раціоном і режимом харчування. «У продажу є велика кількість ґаджетів, які, якщо судити з реклами, мали би бути просто чудодійними. Однак ніхто ніколи не перевіряв у клінічних умовах, чи можуть вони реально давати користь, а чи ж є просто витратою грошей», — розповіла Бонні Спрінґ, керівник дослідження.
Учасників експерименту поділили на дві групи. Обидві відвідували лекції та тренування в межах програми зі зниження ваги (двічі на місяць протягом перших півроку, і ще півроку — раз на місяць). Першій групі на стільникові телефони було встановлено додаток, що відстежував раціон і моціон. «Мобільний дієтолог» складав щотижневі звіти про кількість спожитих калорій і рівень активності й автоматично надсилав ці дані лікарю, котрий проводив коротку телефонну консультацію з кожним пацієнтом двічі на місяць.
За підсумками року виявилося, що в групі, котра використала ґаджет як частину програми схуднення, кожному учаснику (включаючи тих, хто взагалі не відвідував занять) удалося скинути вагу — у середньому близько 3 кг. Причому пацієнти, які відвідали 80 % лекцій і тренувань, удвічі поліпшили середній по групі результат, схуднувши на 7 кг. Учасники ж із другої групи, які користувалися традиційним методом — записували кількість спожитих калорій і тривалість вправ на папері, а потім зустрічалися з лікарем особисто — не втратили у вазі.
Як зазначають автори дослідження, ефект від програми під контролем «мобільного дієтолога» зберігався у більшості учасників дослідження близько року. На думку науковців, причиною успіху інтерактивного методу став ефект «незримої присутності» дієтолога, який створювався за рахунок постійного напівавтоматичного контролю дієти.
«Пацієнти відчували, що їх контролюють і водночас піклуються про них. Причина ефективності ґаджета як елемента програми схуднення – у тому, що люди відчувають постійну увагу.
Дисциплінують також і свідомо «чесні» звіти, які відправляються регулярно без участі пацієнта», — додала д-р Спрінґ. За її словами, використання ґаджета «спрацювало» навіть для людей старших вікових категорій, що були задіяні в дослідженні й ніколи до цього моменту не тримали в руках мобільного телефону.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...